Dogecoin, Elon Musk’ın Tesla’nın ticari mallar için DOGE’yi kabul edeceğini onaylamasından sonra %25 değer kazandı

Dogecoin, Elon Musk’ın Tesla’nın ticari mallar için DOGE’yi kabul edeceğini onaylamasından sonra %25 değer kazandı

Dogecoin ( DOGE ), Elon Musk’ın Tesla’nın bazı alımlar için popüler kripto para birimini kabul etmeye başlayacağını açıklamasının ardından 14 Aralık’ta ani bir fiyat artışı yaşadı.

DOGE/USD 1 saatlik mum grafiği Kaynak: TradingView

TradingView’den  elde edilen veriler, DOGE/USD çiftinin gün içinde %25’in üzerinde yükseliş kaydettiğini ortaya çıkardı.

Popüler kripto para birimi, hafta boyunca Bitcoin ( BTC ) ve diğer büyük tokenleri aşağı doğru takip etmişti, ancak bu önemli geri dönüş, DOGE sahiplerine haftalık %10 kazanç sağladı.

Gelişmeler, Tesla CEO’su Musk’ın yakında DOGE’yi ticari mallar için kabul etmeye başlayacağını açıklamasının ardından geldi.

Ünlü milyarder Elon Musk “Tesla, Doge ile bazı ürünleri satın alınabilir hale getirecek” diye tweet attı.

Tesla, olası tüm kripto para birimi seçeneklerinden yalnızca Dogecoin’i kabul etmek gibi alışılmadık bir konum benimsiyor. Musk, daha önce Tesla araçları için BTC alımlarını çevresel kaygılar nedeniyle iptal ederek Bitcoin savunucularını rahatsız etmişti.

Büyük bir DOGE destekçisi olarak hafızalara kazınan Musk, “Dogecoin ile yaptığınız toplam işlem akışı, Bitcoin’den çok daha yüksek potansiyele sahip” dedi.

Popüler kripto para birimi Dogecoin şu anda 0.21 dolardan işlem görüyor. Piyasanın amiral gemisi olan Bitcoin ise 47.297 dolardan kendine alıcı buluyor.