Altcoin HaberleriHaberler

Dogecoin, Coinbase Pro’dan Destek Aldıktan Sonra %15 Artış Gösterdi

Dogecoin'in Coinbase Pro'daki ticareti yarın başlıyor.

Dünyanın en değerli 6. kripto para birimi olan Dogecoin, Coinbase Pro‘nun DOGE’ye listeleyeceğini açıklamasının ardından dün yaklaşık %15 artış gösterdi. Coin, bugünde istikrarlı bir şekilde yükselmeye devam ediyor.

Coinbase tarafından yapılan resmi bir duyuruya göre Dogecoin ticareti, likidite koşullarına bağlı olarak 3 Haziran 2021 Perşembe günü Pasifik Saati ile sabah 9’da başlayacak.

Dogecoin şu anda 48 milyar dolardan fazla bir piyasa değeri ile 0,37 dolar civarında işlem görüyor. Coinbase, yaptığı duyuruda şunları söyledi:

“Dogecoin’in Coinbase Pro’ya gelen transferlerini kabul etmeye başlayacağız. Likidite koşulları karşılanırsa, işlem 3 Haziran Perşembe günü Pasifik Saati’ne göre (PT) 9’da veya sonrasında başlayacak. Platformda yeterli miktarda DOGE arzı sağlandığında, DOGE-USD, DOGE-BTC, DOGE-EUR, DOGE-GBP ve DOGE-USDT emir defterlerimiz üzerinden alım satım işlemleri başlayacaktır.”

Coinbase Pro Nisan ayında da dünyanın en değerli sabit parası Tether’i (USDT) listelemişti. DOGE, 2021’de fiyat ve benimseme açısından önemli bir büyüme kaydetti. 

NBA Team Dallas Mavericks ve AirBaltic de dahil olmak üzere dünya çapındaki pek çok kuruluş, Dogecoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başladı.

Fiyat açısından DOGE bu sene Mayıs 2021’in başlarında 0,72 ABD doları ve 0,26 ABD dolarını gördüğü için son derece oynak kaldı. Dogecoin’deki son dalgalanmalar hakkında yorum yapan Binance ABD’nin CEO’su Brian Brooks şunları söyledi:

“İstemediğimiz şey,  Dogecoin fiyatları üzerinde bir panik yaşanmasıdır.”

Dogecoin artık XRP, Polkadot (DOT), Chainlink (LINK) ve Bitcoin Cash (BCH) dahil olmak üzere diğer birçok önde gelen kripto para birimi varlığından çok daha değerli. DOGE’nin kripto piyasası hakimiyeti şu anda %3 civarında.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu