Dev Dogecoin Balinası Tek İşlemde 973.010.200 Dolarlık Kripto Para Taşıdı ve Sadece 0.76 Dolar Ücret Ödedi!

Dev Dogecoin Balinası Tek İşlemde 973.010.200 Dolarlık Kripto Para Taşıdı ve Sadece 0.76 Dolar Ücret Ödedi!

Yeni veriler, bir Dogecoin balinasının bir dolardan daha az işlem ücreti ödeyerek yaklaşık 1 milyar dolar değerinde kripto para taşıdığını gösteriyor.

Dogecoin blok zinciri kaşifi DogeChain‘e göre, derin cepli kripto yatırımcısı, tek bir işlemde 973,01 milyon dolar değerinde DOGE’yi iki farklı cüzdana taşıdı.

Dogecoin balinasından gelen DOGE’leri alan ilk cüzdan 13.78 milyon dolar değerinde 80 milyon DOGE aldı. İkinci cüzdan ise 913,09 milyon dolar değerinde 5,3 milyar DOGE aldı.

Dogecoin balinasının yazım sırasında, 5,3 milyar DOGE transferi, işlemin henüz tamamlanmadığını belirten “henüz kullanılmadı” durumundaydı.

Dogecoin Balinası 4,49 DOGE İşlem Ücreti Ödedi!

Yüz milyonlarca dolarlık işlem için, Dogecoin balinası işlem ücreti olarak sadece 4,49 DOGE harcadı ve bu da yazı itibariyle 0,76 dolar tutarındaydı.

BitInfoCharts‘a göre, devasa transferi başlatan kripto balinası, işlemden önce var olan en büyük ikinci Dogecoin cüzdanıydı.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Shiba Inu Sahiplerinin Sayısı %7 Artarak Yeni Bir Dönüm Noktasına Ulaştı

Giden işlem, şu anda yaklaşık 40,8 milyon dolar değerinde 236 milyon DOGE’yi elinde tuttuğu için 2. en büyük cüzdan sıralamasını 48. en büyük Dogecoin adresine düşürdü. Kripto yatırımcısı, toplam DOGE arzının %0,1785’ine sahip.

Balinanın hareketleri, teknoloji milyarderi ve Tesla CEO’su Elon Musk‘ın geçen hafta elektrikli otomobil üreticisinin belirli ürünler için DOGE’de ödeme kabul edeceğini açıkladıktan sonra popüler köpek temalı meme madeni parasının fiyatının fırlamasının ardından geldi; ancak hangi ürünlerin mevcut olduğu belirsizliğini koruyor.

Yakın zamanda Time Magazine‘in 2021 Yılın Kişisi seçilen Tesla patronuna göre DOGE, Bitcoin‘e kıyasla daha iyi bir ödeme şekli.

“Dogecoin ile yapabileceğiniz toplam işlem akışı, [Dogecoin’de] günlük benzer işlemlerden çok daha fazladır, Bitcoin’den çok daha yüksek potansiyele sahiptir. [Dogecoin] biraz enflasyonisttir, ancak bu enflasyonist sayı, yüzde yerine sabit bir sayıdır. Bu, zamanla, yüzde enflasyonunun gerçekten düştüğü anlamına gelir ve bu aslında iyi çünkü insanları bir değer deposu olarak biriktirmek yerine harcamaya teşvik ediyor.”

Musk’ın duyurusu, Dogecoin’in fiyatını 14 Aralık’ta sadece iki saat içinde %40’lık bir artışla 0.15$’dan 0.21$’a yükseldi. DOGE o zamandan beri istikrar kazandı ve şu anda yedi günün en yüksek seviyesi olan 0.21$’dan %19 ve 30 günün en yüksek seviyesi olan 0.23$’dan %26 düşüşle 0.17$’dan el değiştiriyor.