Altcoin Haberleri

DOGE, SHIB Değil: Bu 2 Altcoin’e Balina Akını Var!

Ethereum (ETH) ağındaki en büyük balinalar, DOGE yahut SHIB’den farklı bu altcoin’den birikim yapıyorlar. Kripto para ünitelerinin fiyatları kıymetli ölçüde düştü. Bununla birlikte, kripto para balinaları birikimlerine “hızlı bir şekilde” devam ediyor. Belirtildiği üzere tek bir günde piyasa bedeline nazaran 1 milyar doların üzerinde süreç yapıldı. Kriptokoin.com olarak, ETH balinalarının peşinde olduğu altcoin’i sizlere aktarıyoruz.

Santiment açıkladı, DOGE yahut SHIB değil!

Zincir üstü analitik firması Santiment, Twitter hesabından paylaşımda bulundu. Yapılan paylaşımlarda 10 bin dolar ila 1 milyon dolarlık ETH’ye sahip balinaların tek bir günde cüzdanlarına toplam 947.940 token eklediği görülmektedir. Genel olarak balinaların birikimleri son 24 saatte 1 milyar doları aştı.

Hareketlilik, cüzdanlarında 100 ve 100 bin dolarlık ETH bulunan balina ve köpekbalığı adresleri tarafından geliyor. Datalara nazaran son 12 gün içerisinde, varlıklarını yüzde 3,5’in üzerinde artırdılar. Ayrıyeten şu anda, kripto piyasası arzının en büyük yüzdesini ellerinden tutuyorlar.

CryptoCompare dataları, FTX hack’inin gerisindeki varlık, tokenize edilmiş bir renBTC satın almak için piyasadaki tüm ETH’sini sattığı için, Ethereum’un bu yazının yazıldığı sırada Santiment’in bahsettiği 1.200 $ düzeyinden aşağı üst 1.160 $’dan süreç gördüğünü gösteriyor. BTC’nin başka blok zincirlerindeki sürümü.

FTX çöküşünün akabinde yatırımcılar varlıklarını geri çekiyor

Ethereum bir hafta evvel 1.250 dolardan süreç görüyordu ve ayı piyasası sırasında tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 5 bin doların yakınında istikrarlı bir biçimde düşüyor. Yılın başında kripto para ünitesi, token başına 4 bin dolara yakın süreç görüyordu. Kripto para ünitesi yatırımcıları, ticaret platformunun kullanıcı fonlarına yatırım yapması ve bir banka koşusu sırasında para çekme süreçlerini gerçekleştirememesinin akabinde meydana gelen FTX’in çöküşünün akabinde fonlarını borsalardan çekiyor.

Zorlu bir makroekonomik ortamda birçok altcoin için Ekim ayı yapan ve kazanımlı bir ay oldu. Ayrıyeten, Elon Musk’ın Twitter’i satın alması ile DOGE fiyatı ralli yaptı. SHIB iştirak kurmaya devam etti. CryptoCompare’in en son Varlık Raporuna nazaran, Ekim ayı boyunca Ethereum fiyatı yüzde18,4 artarken, Bitcoin 5,49 yükseldi. S&P 500 endeksi ise yüzde 5,26 yükselirken, NASDAQ yüzde 1,56 yükseldi.

DOGE beklenirken LTC kripto kışının gözdesi mi oluyor?

Ayı piyasası DOGE başta olmak üzere öbür altcoin’leri önemli oranda etkiledi. Lakin Litecoin’deki (LTC) fiyat artışları, FTX kaynaklı problemlere karşın güzel performans gösterdi.

Litecoin, CoinMarketCap kazananlar listesinde yüzde 27,16 artışla ikinci sırada yer aldı. Birinci sırada ise, günlük yüzde 45’in üzerinde çıkar sağlayan CRV bulundu. LTC’nin yine yükselişler yaşaması ise yatırımcılarını sevindirmiş görünüyor. Analistlere nazaran kazanımların sonucunda, Litecoin’de bir düşüş gözlenlenebilir.

Litecoin öteki kripto para ünitelerini geride bıraktı

En güzel kripto para üniteleri sadece kısa vadeli fiyat ivmesi kazanmayı başardı. LTC fiyatı 14 Kasım 2021’den bu yana en yüksek düzeyini test etti. Litecoin, 24 saatlik ticaret hacimlerinde yüzde 188,80 oranında bedel kazandı. 2,18 milyar doların üzerine çıkmasıyla yeni kazanılan perakende hassaslığı üzerinde yükseldiğini gösterdi.

LTC’nin son yükselişi kısmen, sekiz ay içinde planlanan madencilik mükafatı yarılanmasından kaynaklanması mümkün. Bu, LTC için üçüncü halving olayı olacak. Sonuç olarak kripto paranın arz dinamiklerinde olumlu bir değişikliğe yol açacağı aktarılmaktadır.

Kaynak: Kripto Koin

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu