DOGE, 0.15 Dolarla Flört Ediyor

DOGE, 0.15 Dolarla Flört Ediyor

2013 yılında orijinal meme kripto para birimi Dogecoin’in kurucu ortağı olan BT mühendisi Billy Markus, DOGE’nin son fiyat artışı (CoinMarketCap’e göre son 24 saatte yüzde +6,30) hakkında yorum yapmak için tweet attı.

Yazım esnasında, önde gelen köpek temalı meme kriptosu, onu 0.15 $ seviyesini geri almaktan ayıran küçük bir farkla 0.1497 $ ‘dan el değiştiriyor. Bugün erken saatlerde, kripto para 0.15 $ almayı başardı; ancak ekran görüntüsünde görüldüğü gibi tekrar altına düştü.

DOGE/USDT 05.02.2022

Kaynak: TradingView


Markus ayrıca Dogecoin’in trendi tersine çevirmeye ve tekrar yükselmeye başlamak için hazır olduğunu tweetledi.

Geçen yıl 21 Mayıs’ta Dogecoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,7376 $’a yükseldi, ancak o seviyede uzun süre kalamadı ve sonrasında daha da yükselemedi.

DOGE’nin kurucu ortağı da bu konuda yorum yaptı ve 0,73 dolarlık zirvenin oldukça kısa ömürlü olduğunu söyledi.

ATH’ye ulaştığından beri, Dogecoin düşüş eğiliminde, bazı küçük yüksek seviyelere toparlanıyor ama sonra tekrar altına giriyor. Bu en son zirvelerden biri ve bu zirveye 20 Ekim’de DOGE’nin 0,3 doları bulduğunda ulaşıldı. O zamandan beri bu seviyeyi test edecek kadar yakınına bile gelemedi.

2021’in sonunda, meme madeni para, Bitcoin’in tutamadığı bir dönüm noktasına ulaştı. Tesla, bazı ürünleri için onu kabul etmeye başladı. 2021’in başlarında, e-araba yapım devi, otomobiller için Bitcoin’i de kabul etmeye başladı; ancak daha sonra Proof-of-Work madencilik algoritmasıyla ilişkili çevresel sorunlar sebebiyle kabulden vazgeçildi.