Bitcoin HaberleriHaberler

Disruptiva Center Tarafından Yapılan Ankete Göre El Salvadorlular Bitcoin’den Şüphe Duyuyor

Disruptiva Center'ın araştırması, Salvadorluların Bitcoin hakkında şüpheci olduğunu gösteriyor

Disruptiva Center tarafından yapılan bir araştırmaya göre El Salvadorluların sadece %20′si Başkan Nayib Bukele’nin Bitcoin’i bir ödeme aracı olarak tanıma girişimini onayladı.

1.233 kişinin katıldığı anket, 1-4 Temmuz tarihleri ​​arasında gerçekleşti. Elde edilen sonuçlara göre, ankete katılanların yüzde 46‘sı Bitcoin (BTC) hakkında hiçbir şey bilmiyordu. Yaklaşık %65’i de ödeme yapmak için BTC kullanmaya hazır değil.

Ankete katılanların çoğu (%54), Bitcoin’in yasal ödeme aracı olarak kabul edilmesinin doğru hareket tarzı olduğundan şüphe ederken, %24‘ü fikri “kısmen doğru” olarak nitelendirdi.

Katılımcılara Bitcoin ile ödeme yapmak isteyip istemediği sorulduğunda, %65‘i olumsuz yanıt verdi. Geri kalan katılımcıların %16‘sı “evet” dedi.

El Salvador’un kendi dijital para birimini çıkarması, anket katılımcılarının %25‘i tarafından desteklendi. %43 buna karşı çıktı. Neredeyse %28‘i bunun mümkün olup olmadığını bilmediklerini söyledi.

Ankete katılanların %33‘üne göre, Başkan Nayib Bukele, Bitcoin’i yasallaştırmada kendi çıkarları için yönlendirildi. Katılımcıların %25‘i kararı, yetkililerin ekonomiyi iyileştirme ve yeni işler yaratma çabası olarak görüyor.

Bitcoin kripto para birimini yasal bir ödeme aracı olarak tanıyan tasarı, Haziran ayı başlarında Salvador Parlamentosu tarafından kabul edildi. Belge 7 Eylül 2021‘de yürürlüğe girecek.

Haziran ayının sonlarında Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele El Salvador’da yaşayan her yetişkine 30 dolarlık Bitcoin dağıtıldığını açıklamıştı.

Başkanın girişimleri arasında ulusal bir Bitcoin cüzdanı olan Chivo’nun oluşturulması da yer alıyor. Bu cüzdan diğer benzer uygulamalarla uyumlu olacak, ancak indirilmesi zorunlu olmayacak.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu