Bitcoin Haberleri

Dikkat: 2023’ün En Kârlı Coinleri Bu 5 Altcoin Olacak!

Kripto yatırım getirilerini en üst seviyeye çıkarmanın yollarını arayanlar için kripto uzmanları, 2023’ün en karlı altcoin projelerini seçti. Bununla birlikte, önder kripto Bitcoin (BTC)’ye listede birinci sırada yer verdiler.

Listede birinci sırada Bitcoin (BTC) var

Bitcoin, piyasaya sunulan birinci dijital para ünitesiydi ve finansal süreçleri merkezi olmayan bir Blockchain’inede kaydetmek için yaratıldı. Hala tecrübeli ve yeni kripto yatırımcılarının bir numaralı tercihi. Zira en büyük piyasa bedeline sahip ve emniyetli bir varlık olarak kabul ediliyor. Satoshi Nakamoto, klasik finansal sistemde ihtilal yaratacak ve bir aracıya olan muhtaçlığı ortadan kaldıracak sanal bir para ünitesi geliştirmeyi amaçladı. Yıllar boyunca birkaç iniş ve çıkış yaşasa da kıymeti hala altcoin projelerinden daha yüksek. Yatırımcılar, gelecek vaat ettiği için vakitle Bitcoin’i portföylerine eklediler. Şu anda, Bitcoin epeyce istikrarlı bir kripto para ünitesi olmaya devam ediyor. Bu da onu kripto alanına birinci sefer girenler için inançlı bir seçenek haline getiriyor. Ayı piyasası sona erdiğinde, Bitcoin daha yüksek paha üretebilir.

Uniswap (UNI) listenin birinci altcoin projesi

Kripto uzmanları, 2023’te kriptoya yatırım yapmak istiyorsanız Uniswap’i satın almanızı tavsiye ediyor. Piyasada âlâ biliniyor, zira dijital varlıkları takas etmek istiyorlarsa alıcıları ve satıcıları direkt birbirine bağlayan şahane bir DeFi tahlili. Portföyünüze eklemeyi düşünmenizin nedenlerinden biri, performansını ve kullanılabilirliğini etkileyen daima iyileştirmeler yapması. En son yükseltmesi olan Optimism, iki yıldır üretim basamağında. Ayrıyeten, hâlâ Alfa evresinde, yani geliştiriciler onu hâlâ test ediyor. Uzmanlar, Uniswap’in Optimism’in son sürümünü uygulamadan ve bedeli fırlamadan evvel satın almak için ülkü an olabileceğini düşünüyor.

Meme coin’i Shiba Inu (SHIB) de listeye girdi

Shiba Inu, yatırım yapmak için en karlı kripto para ünitelerinden biri olduğu için göğüs coin’leri ortasında öne çıkıyor. Dogecoin üzere göğüs paralarının artan popülaritesinden yararlanmak için 2020’nin sonlarında piyasaya sürüldü. Latife olarak yaratılmış olsa bile popülaritesinin artması ve istikrarlı karlar elde etmesi herkesi şaşırttı. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Shiba Inu, 2021’de en uygun performans gösteren dijital tokenler arasınaydı. Şu anda kendi tarafında bir ivme var. Bu yüzden büyük olasılıkla yakın vakitte yavaşlamayacak. Son vakitlerde Shiba Inu geliştiricileri, bir metaverse oluşturmak, SHIB ölçeğini düzgünleştirmek ve sirkülasyondaki mevcut token sayısını sınırlayan bir öde ve yak özelliğini entegre etmek için bir katman-2 tahlili başlattı.

Popüler metaverse coin’i ApeCoin (APE)

ApeCoin, küçük bir bütçeniz varsa ve kripto para yatırımı yapmaya başlamak istiyorsanız satın almak için ülkü. ApeCoin, NFT’lerin Bored Ape Yacht Club serisini yöneten Ape DAO’nun lokal tokeni. Ayrıyeten, piyasaya girdiği anda ilgi çeken tokenlerden biri. Bored Ape Yacht Club’ın ApeCoin’in süreçlerde para ünitesi olarak kullanılabileceği bir Metaverse oluşturacağı söylentileri token için ivme kazandı. APE, Web3’te merkezi olmayan topluluk oluşturmayı teşvik eden ve güçlendiren bir ERC-20 tokeni olarak tasarlandı. Günümüzde DAO’ların yaşadığı ana sıkıntılardan biriyle uğraşarak topluluk iştirakini kolaylaştırıyor. ApeCoin’in 2023’te kıymetinin artması bekleniyor. Zira play-to-earn oyunlarını Blockchain’ine entegre etmeyi planlıyor.

‘Ethereum katili’ Cardano (ADA) da listede

Cardano, bölümdeki teknik olarak en gelişmiş Blockchain’lerden biri. Ayrıyeten, kripto uzmanları, onu 2023’te yatırım yapmak için en karlı dijital para üniteleri ortasında listeliyor. Uzmanlara nazaran, Ethereum’un yeni proof-of-stake protokolü bile Cardano’nun verimliliğiyle uzunluk ölçüşemez. Cardano’nun algoritması inançlı, ölçeklenebilir ve merkeziyetsiz. Bu, piyasada pek bulunmayan fakat Blockchain’in benimsenmesi arttıkça hayati ehemmiyet taşıyan bir kombinasyon. Özellikleri ve evrimi göz önüne alındığında, büyüme yörüngesinde bulunan bir altcoin olarak kabul edilebilir. Ekosistem, 2021’de akıllı kontratları tanıttı. Ayrıyeten, uzun vadede kıymeti artacak bir işaretçi olan metaverse projelerinin oluşturulmasına müsaade veriyor.

Uzmanlar, önder altcoin Ethereum’u (ETH) unutmuyor

Kârlı kripto para üniteleri listesi yapıp Ethereum’u bir kenara bırakamayız. ETH 2.0’ın kullanıma sunulması nedeniyle, mutlaka kripto evrenindeki öteki altcoin projelerinden daha uygun performans gösterecek. Ethereum, piyasa bedeline ve NFT oluşturma için ana ortama nazaran ikinci en büyük kripto para. Ethereum’a yatırım yapmanın artıları ortasında, onu daha verimli ve etraf dostu hale getiren PoW protokollerinden PoS protokollerine geçişi yer alıyor. Ve hepsi bu değil; Amazon üzere tanınmış şirketler, rekabet avantajı elde etmek için Ethereum’un Blockchain teknolojisini entegre etti. Ethereum, Bitcoin’in başarısına ulaşmaktan hala uzak. Bununla birlikte, ayı piyasası sona erdiğinde yeni bir fiyata ulaşması bekleniyor.

Kaynak: Kripto Koin

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu