HaberlerKripto Para Haberleri

Cumhuriyetçi Milletvekilleri Pekin Oyunlarında Dijital Yuan Yasağı İçin Bastırıyor

Üç cumhuriyetçi Senatör, ABD Olimpiyat Komitesi'ne dijital yuanın güvenlik sorunlarıyla ilgili endişelerini belirten bir mektup gönderdi.

Milletvekilleri, Çin’in yaklaşmakta olan 2022 Pekin Kış Olimpiyatları’nda Amerikan sporcularını gözetlemek için merkez bankası dijital para birimini (CBDC) kullanacağından korktuklarını dile getirdiler.

Senatörler Marsha Blackburn (R-Tenn), Cynthia Lummis (R-Wyo) ve Roger Wicker (R-Miss) Pazartesi günü USOPC’ye casusluk ve veri güvenliği konusundaki endişeleri hakkında ortak bir mektup gönderdi .

[affiliate_news2 id=”4105″]

GOP senatörleri, Çin Komünist Partisi’nin (ÇKP) dijital yuanı gözetim için kullandıkları konusunda uyardılar. Mektup, Senato Ticaret, Bilim ve Ulaştırma Komitesi ile bir ay içinde bir brifing yapılmasını öneriyor.

Bu, Cumhuriyetçi bir Senatörün Pekin’deki Amerikalı sporcuların güvenliğiyle ilgili endişelerini dile getirdiği ilk mektup değil. Haziran ayında Senatör Tom Cotton (Rep-Ark), Başkan Biden’a , Çin’in Pekin Oyunları sırasında ABD Takımı’nın DNA’sını toplamaya çalışacağı konusundaki derin endişesini belirten bir mektup gönderdi .

Dijital yuan korkuları baş gösterdi

USOPC Yönetim Kurulu Başkanı Susanne Lyons‘a gönderilen mektupta, komitenin Amerikalı sporcuların Kış Oyunlarında yarıştıkları süre boyunca CBDC almalarını veya kullanmalarını yasaklamaları isteniyor.

Senatörler, dijital yuanın tamamen Çin Halk Cumhuriyeti’nin ( PBoC ) kontrolü altında olduğuna ve izlenebileceğine dair ortak korkularını paylaştılar .

Mektuba göre, “Olimpiyat sporcuları, Çin vatandaşları ve Çin’i ziyaret edenleri benzeri görülmemiş bir ölçekte gözetlemek için dijital yuan kullanılabileceğinin farkında olmalıdır.” ifadeleri kullanıldı.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu