Dijital Varlık Platformu Bakkt, Üçüncü Çeyrekte 28,8 Milyon Dolar Net Zarar Bildirdi

Dijital Varlık Platformu Bakkt, Üçüncü Çeyrekte 28,8 Milyon Dolar Net Zarar Bildirdi

Bakkt, halka açık bir şirket olarak ilk üç aylık mali raporunu yayınladı. Dijital varlık platformu 30 Eylül 2021‘de sona eren raporlama dönemi için 28,8 milyon dolarlık net zarar kaydetti.

Cuma günkü mali rapora göre, Bakkt’ın üçüncü çeyrek geliri, geçen yılın aynı döneminde kaydedilen 6.6 milyon Dolar’a kıyasla 9.1 milyon Dolar olarak geldi.

Firma ayrıca, 2020‘nin üçüncü çeyreğinde bildirilen rakamların neredeyse iki katı olan, faiz, vergi, amortisman ve itfa payları (FAVÖK) öncesi kazançta 24,1 milyon dolar zarar kaydetti.

Çeyrek zararındaki yıllık artış, şirketin dönem boyunca üstlendiği önemli işletme giderlerinden kaynaklanıyor olabilir. Rapor, 2020‘nin üçüncü çeyreği için yapılan harcamaların %60′ından fazlasını oluşturan 39 milyon dolarlık işletme giderini gösteriyor.

BakktMastercard ve Fiserv dahil olmak üzere çok sayıda ödeme, fintech ve kripto şirketi ile çeşitli ortaklıklar imzaladı. Bu işbirliklerinin, firmanın yalnızca kurumsal bir Bitcoin vadeli işlem borsası olmaktan daha perakende odaklı bir dijital varlık markasına dönüşme planının bir parçası olduğu bildiriliyor.

Şirket, Ekim ayında New York Menkul Kıymetler Borsası’nda da işlem görmeye başladı. Firmanın halka açık listelenmesi, VPC Impact Acquisition Holdings ile birleşme sonrasında geldi.

Bakkt CEO’su Gavin Michael yaptığı açıklamada, “İlerlerken, ortaklıklarımızı etkinleştirmek ve yeteneklerimizi tüketiciler, işletmeler ve kurumlarla daha da fazla dağıtmak için son iş kombinasyonumuzdan elde ettiğimiz geliri yatıracağız” dedi.