HaberlerKripto Para Haberleri

Dijital Banka Anchorage, Kurumlara Ethereum Destekli Krediler Sunuyor

Anchorage Digital, kurumsal yatırımcılar için hizmetlerini  kripto para destekli kredilere genişletiyor.

Anchorage’daki müşteriler artık Amerika ticari bankası BankProv ile ortaklığı aracılığıyla Ethereum tarafından desteklenen bir USD kredi limitine sahip olabilecekler.

Anchorage Financing, yatırımcılara Ethereum varlıklarını kullanabilmeleri için basit bir yol sunacak. Yapılan duyuruya göre müşterilerin varlıklarını tasfiye etmeden ihtiyaçlarını karşılamak için USD’ye erişmelerini sağlayacak. Şirket ayrıca Ethereum’da ek getiriler için staking hizmetleri de sunuyor.

Dijital varlık bankası, bir müşterinin dolar kredisini geri ödeyememesi halinde ETH’yi teminat olarak kullanarak elinde tutuyor.  Büyük ETH varlıkları olan müşteriler daha büyük bir kredi limitine erişebilecekler.

Anchorage, halihazırda diğer sermaye sağlayıcıları aracılığıyla Bitcoin destekli krediler sağlıyor. BankProv CEO’su Dave Mansfield, Anchorage’ın teminat yönetimi teknolojisinin birinci sınıf olduğunu ve bankacılık endüstrisi için güvenilir bir ortak olduğunu söyledi:

“Kripto para piyasasının Amerika’daki diğer yasal, büyük sermayeli ve uyumlu işletmelerle aynı geleneksel finansman araçlarına erişim haklarına sahip olması gerektiğine inanıyoruz.”

BankProv, Amerika’nın en eski onuncu bankadır ve 2020‘de yeniden markalaşmadan önce 200 yıldan fazla bir süredir Provident Bank olarak faaliyet gösterdi.

Şubat ayının sonlarında Anchorage , Andreessen Horowitz ve Blockchain Capital’in katılımıyla Singapur’un servet fonu GIC tarafından yönetilen bir C Serisi fonlama turunda 80 milyon dolar topladı. 

Mart ayının sonlarında, Anchorage , özellikle profesyonel kripto para yatırımcıları için tasarlanmış, tamamen düzenlenmiş bir alternatif ticaret sistemi sunmak için kripto para ticaret platformu Prometheum’u başlattı.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu