HaberlerKripto Para Haberleri

Diginex ve Kripto Para Borsası EQUOS Yeni Markalarını Duyurdu

Diginex Limited ve EQUOS kripto para borsası EQONEX markası ile faaliyet gösterecek.

Singapur merkezli bir finansal hizmetler şirketi olan Diginex , bugün EQUOS kripto para borsası ile birleştiğini ve ”EQONEX” markası ile faaliyete geçtiğini duyurdu.

Resmi web sitesinde yer alan açıklama da ”EQONEX markası, şirketin lider bir dijital varlık ekosistemi olarak mirasını sürdürecek” ifadeleri kullanıldı.

EQONEX, marka değişikliği ile Diginex’in mevcut kripto para birimi saklama, alım satım, varlık yönetimi ve menkul kıymetler işlemlerini bir araya getiriyor.

Marka değişikliği, bir ESG blok zinciri çözümleri şirketi olan Diginex Solutions’ın geçen Mayıs ayında elden çıkarılmasını takip ediyor.

EQONEX CEO’su Richard Byworth yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Dijital varlıkları geniş bir müşteri kesimine ulaştırma odağımızda ilerledikçe , kilit parçaları tek bir marka altında birleştirmemiz bizim için önemli”

Şirket, EQUOS borsasındaki işlem hacimlerinin geçen Ekim ayında halka açıldığından bu yana 50 kattan fazla arttığını söyledi.

Firma, Nisan ayında borsadaki hacmi artırmak için tasarlanan borsa tokeni EQO’yu piyasaya sürdü.  Diginex, geçen Eylül ayında özel amaçlı satın alma şirketi 8i Enterprises Acquisition Corp ile birleşmenin ardından Nasdaq’ta listelenen ilk kripto para borsası oldu.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu