Diem Kurucu Ortağı, Bitcoin’in 20 Yılı Aşkın Bir Süre 1 Numaralı Varlık Olacağını İddia Ediyor

Diem Kurucu Ortağı, Bitcoin’in 20 Yılı Aşkın Bir Süre 1 Numaralı Varlık Olacağını İddia Ediyor

Diem stabilcoin’in kurucu ortağı olan eski Facebook yöneticisi David Marcus‘a göre, Bitcoin önümüzdeki 20 veya daha fazla yıl boyunca kripto segmentinde küresel lider olmaya devam edecek. Ayrıca, piyasa değeri zamanla bileşik faizle artmaya devam edecektir. Bunun nedeni, Bitcoin’in belirli bir lidere veya ajansa bağımlı olmadan işlevlerini etkin bir şekilde yerine getirmesidir diyor.

Diem kurucu ortağı David Marcus “Bana göre, zamanla artan bileşik alaka düzeyi ile birlikte Bitcoin’in tek varlık olacağı ve L1’in 20 yılı aşkın bir süre hala liderliğini koruyor olacağı nettir.” dedi.

Buna ek olarak, sansür direncini başarılı bir şekilde onaylayarak, diğer tüm merkezi ve hükümet veya şirket tarafından kontrol edilen dijital sistemlere benzersiz bir alternatif olarak hizmet ediyor. Ağ etkisi de her ek kullanıcıyla katlanarak artar ve başka hiçbir kripto platformu, hem kısa hem de uzun vadede Bitcoin’in egemenliğine meydan okuyamaz.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Cameo, Geniş Ünlü Portföyüyle Ethereum NFT Pass’ı Başlattı

Diem kurucu ortağı David Marcus, diğer kripto platformları tarafından elde edilecek ek faydalardan emin olsa da, 20 yılı aşkın bir süre içinde kripto dünyasında ikinci sırayı koruyabilecek lider altcoini tam olarak belirleyemiyor. Ölçeklenebilirlik ile ilgili mevcut sorunlar ve Ethereum 2.0’a geçişi, uzmanları sektördeki gelecekteki hakimiyetini teyit etmeye teşvik etmese de, Ethereum’un konumu kısa vadede en güçlüsü gibi görünüyor. Marcus, Solana’nın son yenilikleri ve hisse ispatı algoritmalarının etkin kullanımı yoluyla pazardaki konumunu güçlendirmek için önemli bir pazar potansiyeline sahip olduğunu düşünüyor.