Diem kurucu ortağı, Bitcoin’i (BTC) övdü

Diem kurucu ortağı, Bitcoin’i (BTC) övdü

Eskiden adı Facebook olan Meta, resmi olarak stabilcoin Diem’den vazgeçtikten kısa bir süre sonra, projedeki kilit kişilerden bazıları Bitcoin’in ( BTC ) sansürsüz doğası hakkında giderek daha fazla ses çıkarmaya başladılar.

Başlangıçta Libra olarak bilinen Diem’in kurucu ortağı David Marcus, Bitcoin’in önümüzdeki yirmi yılda bir numaralı varlık olacağını tahmin ediyor.

Marcus, BTC’nin “gerçekten lidersiz” ve “sansüre dirençli” olduğunu ekledi ve “Özünde, benzersiz ve asla kopyalanamaz” İfadelerini kullandı.

Marcus ayrıca ikinci en büyük kripto para biriminin henüz “belirlenmediğini” ve farklı bir kullanım durumuyla ilgili olacağını söylemeye devam etti. Ethereum’un ( ETH ) “şimdilik önde” olduğunu, ancak Solana ( SOL ) gibi diğer kripto para birimlerinin arkasından geldiğini öne sürdü.

Marcus, 2021’in sonlarında Novi’deki görevinden ayrıldı. Morgan Beller ve Kevin Weil ile birlikte Diem stablecoin’i kurdu.

Meta’nın stablecoin’i üzerindeki sıkı çalışmasına rağmen, Marcus, Bitcoin’in bilinen bir hayranıydı. Bazı endüstri gözlemcilerine göre, Marcus  “Bitcoin’i benimseyen ve destekleyen ilk Silikon Vadisi yöneticilerinden biri” olarak kabul ediliyor. 2019‘da Marcus, “dijital altın” olarak adlandırdığı “Bitcoin’in büyük bir hayranı” olduğunu söyledi.