HaberlerKripto Para Haberleri

Devlet Kurumları Dijital Para Geliştirmek için Blockchain Uzmanları Arıyor

Dünyanın dört bir yanındaki devlet kurumları, dijital kalkınmayı gerçekleştirmeye yardımcı olmak için blok zinciri uzmanlarını işe alıyor.

Birçok CBDC projesi dünya çapında çeşitli gelişim aşamalarında olmasına rağmen , şimdiye kadar yalnızca birinin başlatıldığı kabul edilmektedir. Bu Bahamalar’ın ‘kum doları’ projesi olarak biliniyor. CBDC, geçen yıl piyasaya sürüldü .

[affiliate_news2 id=”4096″]

O sırada, Kanadalı Jay Joe ödeme aracı konusunda uyarıldı ve tokenize elektronik ödemeler üzerinde çalışan bir projeyi bir araya getirdi.

Kendisi bir dijital güvenlik ve blok zinciri uzmanı olan Joe’nun ekibi, dijital para biriminin banka şubelerinden fiziksel olarak uzak olan ada sakinlerine nasıl fayda sağlayabileceğine odaklandı.

Artık para cep telefonlarına bağlanacaktı. Açıklanmayan bir meblağ için yapılan teklifi kazandıktan sonra, ekibi geçen yıl kum dolarının piyasaya sürülmesine yardım etti. Joe, bu tür uzmanlıkların artık daha fazla talep gördüğünü söyledi.

Şu anda ise en büyük ilerleme Çin tarafından kaydediliyor. Ülke, dijital para birimi konusunda uzun süredir çalışmalar yapıyor. Hükümet yetkililerinin açıklamalarına göre proje sona yaklaştı.

Aynı şekilde Fransa, Singapur, ABD ve diğer pek çok ülke dijital para (CBDC) yarışına dahil oldu. Ülkelerin kendi dijital para birimlerini çıkarma projesi, sektörün daha da genişlemesini sağladı.

Artık yüzlerce devlet kurumu blockchain geliştiricisi arıyor. Üstelik bu uzmanlara, son derece iyi ücretler verildiği bilinen bir gerçek. Pek çok yorumcu blockchain uzmanlığını geleceğin mesleği olarak görüyor.

Hali hazırdaki blok zinciri uzmanlarının yanında bu mesleğe adım atmak ve ilerlemek isteyen de yoğun bir kitle var. Ancak bu alandaki eğitim fırsatları ne yazık ki kısıtlı. Yakın zamanda kripto para ve blockchain endüstrisinin eğitim kurumlarında çok daha yaygınlaşması muhtemel diyebiliriz.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu