deVere CEO’su: Bitcoin Panik Satışları, Zenginlere Noel Hediyesidir!

deVere CEO’su: Bitcoin Panik Satışları, Zenginlere Noel Hediyesidir!

Bitcoin fiyatı, bugünün beklenen şahin Federal Rezerv toplantısı öncesinde daha büyük bir makro türetme olayı nedeniyle şu anda 47.000 $ seviyesinde.

Ancak panik satıcıları paralarını potansiyel olarak bir kayıpla boşaltırken, deVere CEO’su Nigel Green, mevcut fiyatlarla satanların BTC‘lerini aslında “zenginlere” bir Noel hediyesi olarak sunduğunu iddia ediyor.

Bitcoin Panik Satıcıları Zenginlere Bir Noel İkramı Yapıyor

DeVere CEO’su Nigel Green, “Bitcoin panik satıcıları zengin tüccarlar için bir Noel hediyesi” başlıklı bir e-postada, mevcut kripto para birimi satışı hakkında bazı yorumlar paylaştı. BTC yerel zirvelerden %38 düştü ve diğer kripto para birimleri bugün gerçekleşecek olan Federal Rezerv toplantısına kadar daha ağır bir darbe aldı.

Green, “son satışların, küresel borsaların birçok alanını da etkileyen daha geniş bir riskten kaçınma hissi tarafından tetiklendiğini” fikrinde.

Green, “Enflasyonun hızla artması ve bu nedenle merkez bankalarını para politikalarını sıkılaştırmaya teşvik ederek, Bitcoin dahil birçok varlık sınıfına fayda sağlayan likiditeyi riske atarken meydana geldi” dedi. “Çarşamba günü önemli bir duyuru yapacak olan Fed de dahil olmak üzere merkez bankaları şimdi enflasyonla mücadele için harekete geçmek zorunda kalıyor.” diye ekledi.

Geçmişteki kırmızı şeritler alıcılar için birer hediye gibiydi | Kaynak: TradingView.com'da BTCUSD

Geçmişteki kırmızı şeritler alıcılar için birer hediye gibiydi | Kaynak: TradingView.com’da BTCUSD