Devasa Ethereum Balinaları Artık SHIB, FTX ve 6 Altcoin Daha Tutuyor

Devasa Ethereum Balinaları Artık SHIB, FTX ve 6 Altcoin Daha Tutuyor

Yeni veriler, dünyanın en büyük Ethereum balinalarının meme coinlerinden metaverse oyunlarına ve kripto borsalarına güç sağlayan tokenlara kadar çok çeşitli altcoinlere rağbet gösteriyor.

WhaleStats‘ın son rakamları, borsa dışı en zengin 1000 Ethereum adresinin popüler meme kripto varlığı Shiba Inu’yu (SHIB) toplam değerde geride bıraktığını ortaya koyuyor. SHIB şu anda 1,7 milyar doları aşan devasa bir değerle tüm varlıkların %7,71’ini oluşturuyor.

FTX kripto para piyasasının yerel belirteci FTT‘dir. FTT, yazı yazarken 1,6 milyar dolar değerinde olan Ethereum balina cüzdanlarının %7.33’ünü oluşturuyor.

Sıralamada bir sonraki, balina cüzdanlarının sadece %5’ini oluşturan ve 1,1 milyar doların üzerinde değere sahip USDT stabilcoin’i var.

İlk üçe ek olarak ilk beşi oluşturan diğer iki kripto, oyna-kazan (P2E) blockchain oyun platformu Gala Games (GALA) ve Hong Kong merkezli dijital varlık borsası Crypto.com’a güç veren CRO. Balinalar sırasıyla 519 milyon $ GALA ve 432 milyon $ CRO’ya sahip.

Ayrıca MATIC, geçen hafta yaklaşık %30 arttı ve şu anda 337 milyon dolarlık Ethereum balina cüzdanlarında yer alıyor.

Gerçek hayat dalgaları yaratan bir başka sanal gerçeklik dünyası, balina cüzdanlarının içindeki varlıkların %1,16’sı ile 261 milyon dolara eşit olan Decentraland’dır (MANA).

Listenin sonuncusu, balinaların yaklaşık 135 milyon dolarlık kısmına sahip olduğu sanal dünya The Sandbox (SAND) yer alıyor.