Dev Yatırım Şirketi, Bu 4 Altcoin ile Muhteşem Kâr Sağladı!

Dev Yatırım Şirketi, Bu 4 Altcoin ile Muhteşem Kâr Sağladı!

Blockchain ve kripto varlıklar konusunda uzmanlaşmış önder bir yatırım şirketi olan Pantera Capital, Liquid Token Fonu’nun 2024’ün birinci çeyreğinde çeşitli kriptolarla %66’lık süper bir getiri elde etmesiyle kripto pazarında dalga yaratıyor. Bu etkileyici performans büyük ölçüde fonun stratejik stratejisine bağlanabilir. Birebir devirde bedeli neredeyse iki katına çıkan Solana (SOL) başta olmak üzere altcoin projelerine yönelim sağlandı.

Pantera Capital, altcoin projeleriyle yükseliş yaşadı

Pantera Capital’in Liquid Token Fund’ı bu yılın birinci çeyreğinde %66 oranında kayda bedel bir getiri elde etti. Fonun başarısı öncelikle Solana (SOL), RBN, Aevo ve STX üzere kripto para ünitelerine yapılan yatırımlardan kaynaklandı. Bilhassa Solana’nın pahası çeyrek boyunca neredeyse iki katına çıktı ve fonun kazanımlarına değerli ölçüde katkıda bulundu.

Fonun portföy yöneticisi Cosmo Jiang, bu atılımın gerisindeki mantığa ışık tuttu. ABD’de spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasının gecikmesi üzere düzenleyici pürüzlerle ilgili zorlukların altını çizen Jiang, fonun Bitcoin ve Ethereum temaslı tokenlara olan maruziyetinde kasıtlı bir azalma olduğunu ortaya çıkardı. Bilhassa Pantera Capital, önder kripto para ünitesinin birinci çeyrekte %67’lik bir artış yaşamasına karşın son üç ayda Bitcoin varlıklarını yarıdan fazla düşürdü.

Kripto para piyasasında dinamikler değişiyor

Pantera Capital’in bu kararlı atılımı, kripto pazarındaki daha geniş bir eğilimin altını çiziyor. Piyasa dinamikleri geliştikçe yatırımcılar giderek Bitcoin ve Ethereum üzere yerleşik oyuncuların ötesine bakıyor. Fonun Solana’ya odaklanması bu değişimi örneklendiriyor ve ortaya çıkan blockchain ekosistemlerinin potansiyeline olan itimadı gösteriyor.

Ancak kripto piyasası dış faktörlere karşı hassas olmaya devam ediyor. ABD Bitcoin ETF’lerinin lansmanı üzere olayların tetiklediği birinci ralli, yerini bir düzeltme devrine bıraktı. Bu son gerileme, piyasa iştirakçilerinin Fed’in ABD para siyasetinde yapacağı mümkün ayarlamalar ışığında beklentilerini yine değerlendirmesinden ötürü yatırımcıların temkinli halini yansıtıyor. Üstelik Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Pantera Capital, kısa mühlet evvel FTX’ten 250 milyon dolara kadar Solana satın almak için fon topladı.

Fiyat trendleri: Son vakitlerde nasıl hareket ediliyor?

Bitcoin (BTC) şu anda yine ayağa kalkmak için çabalıyor ve bu hafta başında önemli bir satış baskısıyla karşı karşıya kaldıktan sonra 67.000 dolar hududunu geçmeyi hedefliyor. Bu satış dalgası piyasada domino tesiri yarattı ve Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) üzere büyük altcoin projelerini etkiledi. Son blockchain bilgi tahlili, uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarının tüm vakitlerin en yüksek düzeylerinden yararlandığını ve varlıklarını şu anda ağın zenginliğinin değerli bir hissesine (yaklaşık %44) sahip olan yeni girenlere sattığını gösteriyor.

Solana’ya yakından baktığımızda emsal bir öykünün ortaya çıktığını görüyoruz. Mart ortasında, daha geniş piyasa düzeltmesi kripto para ünitesini 205 dolarlık tepeden aşağı çekti. SOL’un fiyat gidişatı, kilit direnç düzeylerinde tekraren reddedilmeyle karşı karşıya kaldığı için durdu. Piyasadaki gerileme bu zorlukları daha da şiddetlendirerek Solana’nın fiyatlarında %15’lik bir düşüşe yol açtı. Şu anda 177,37 dolardan süreç gören ağ birebir vakitte %76,8’lik süreç başarısızlık oranına neden olan kıymetli bir tıkanıklıkla da boğuşuyor.

Kaynak: Kripto Koin