Dev Borsa Onayladı: Bilançosunda Bu Meme Coin Var!

Dev Borsa Onayladı: Bilançosunda Bu Meme Coin Var!

Büyük hacimli bir kripto para borsası daha, bilançosunda yüklü ölçüde göğüs coin tuttuğunu onayladı. Benzeri bir eğilim CoinDCX içinde geçerliydi.

CoinEx, 14,3 milyon dolar bedelinde göğüs coin rezervini onayladı

CoinEx tarafından yakın vakitte kamuoyuna açıklanan Proof of Reserves (PoR) kontrolüne nazaran, Shiba Inu rezervleri %100,05 oranında büsbütün teminatlandırılmıştır. Hong Kong merkezli kripto borsası, rezervlerinde 14,3 milyon dolar kıymetinde 1,6 trilyon SHIB tutuyor. Borsasının bu atılımı, FTX iflasının akabinde ortaya çıkan güvensizliği ortadan kaldırmak için geldi. CoinEx, bugün Twitter hesabından rezervlerini kripto topluluğu ile paylaştı.

Borsa ayrıyeten, 15 Aralık’ta Proof of Reserve’i başlattığını ve birinci delil kümesi için BTC, ETH, CET, USDT, USDC ve SHIB’i desteklediğini duyurdu. PoR’a nazaran borsa, on-chain bakiye olarak 1.691 trilyon ve platform bakiyesi olarak 1.690 trilyon SHIB tutuyor. Bununla birlikte, SHIB için teminatlandırılmış karşılık oranı %100,05’ti. Buna karşın bilgiler, USDC’nin %414,96’lık çok teminatlandırılmış oran ile en büyük rezerv olduğunu gösteriyor.

Rezerv delili trendi, borsaların SHIB bakiyelerini ortaya çıkarıyor

Bir göğüs coin statüsüne sahip olmasına karşın, borsalar ortasında SHIB’nin popülaritesi enteresandı. Bu da Shiba’ya yönelik ferdî yatırımcı talebini ortaya çıkarıyor. KuCoin, Huobi ve Bybit dahil büyük borsalar, bu ayın başlarında rezervlerini yayınladılar. Rapora nazaran Huobi ve Bybit sırasıyla 1,85 trilyon ve 366 milyar SHIB token tutuyor. KuCoin ise 4,43 trilyon SHIB rezervine sahip. Kriptokoin.com olarak detaylara bu yazıda yer vermiştik.

Kaynak: Kripto Koin