HaberlerKripto Para Haberleri

Avrupa’nın En Büyük Telekom Şirketi Celo Tokenlerini Coinbase Custody’de Saklayacak

Deutsche Telekom, Celo tokenleri için Coinbase Custody'ye başvurdu.

Deutsche Telekom, Celo tokenlerini depolamak için Amerika Birleşik Devletleri’nin kripto para borsa devi Coinbase tarafından sunulan kripto saklama çözümü Coinbase Custody‘i seçti.

Bugün yayınlanan bir açıklamaya göre, telekom devi hizmeti seçmenin ana nedeni olarak Coinbase Custody tarafından sunulan sağlam güvenlik protokollerini gösterdi.

Deutsche Telekom Nisan ayında Celo’ya yatırım yaptı ve Celo Alliance for Prosperity’nin ilk telekom üyesi oldu. Deutsche Telekom’un T-Systems MMS yan kuruluşu, Celo tokenlerinin satın alımını yapmanın yanı sıra, mobil Celo ağında doğrulayıcı oldu.

ABD merkezli risk sermayesi devi Andreessen Horowitz, diğer adıyla a16z, Celo varlıklarını T-Systems MMS’e devretti. O sırada a16z’nin genel ortağı Katie Haun, Celo projesinin küresel ödeme sektörünü değiştirme yeteneği konusunda her iki şirketin de benzer vizyonlara sahip olduğunu belirtti.

Deutsche Telekom’un Coinbase Custody seçimi, şirketin Haziran ayında Almanya Federal Mali Denetleme Kurumu’ndan onay almasından sonra geldi. Nitekim Coinbase, ülkede böyle bir lisans verilen ilk kripto borsası oldu.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu