Del Piero, Vieri ve Batistuta NFT Koleksiyonlarını Başlatıyor

Del Piero, Vieri ve Batistuta NFT Koleksiyonlarını Başlatıyor

Kripto para borsası Binance’ın NFT pazarı, Alessandro Del Piero, Christian Vieri ve Gabriel Batistuta gibi futbol efsanelerinin dijital koleksiyonlarına ev sahipliği yapacak.

Binance karşılıksız tokenlere yönelik artan taleple birlikte, bu yılın başlarında böyle bir pazaryeri başlattı ve şimdiden bazıları futbol alanından da dahil olmak üzere birçok dijital koleksiyonun evi haline geldi.

Şirket, İtalya Seria A şampiyonasından çok da uzak olmayan bir geçmişten gelen hayranlar tarafından bilinen futbol efsanelerinin isimlerini özetledi.

Bunlar Juventus’un ve İtalyan milli takımının eski kaptanı, taraftarlar ve takım arkadaşları tarafından Kral olarak bilinen Inter efsanesi Alessandro Del Piero, Christian Vieri ve ikonik Arjantinli forvet Gabriel Batistuta “Batigol” olarak yer alıyor.

Koleksiyon, TopGoal ile ortaklık yoluyla sağlanan bir Gizemli Kutu setinin parçası olarak gelecek ve oyuncuların kariyerlerinden tarihi anları gösteren lisanslı NFT oyun kartlarından oluşacak.

Koleksiyon, 15 Kasım saat 15:30 UTC’de gün ışığına çıkacak. Bu tür her Gizemli Kutu setinin içinde rastgele bir NFT olması garanti ediliyor. Ek olarak nadir, destansı ve efsanevi olmak üzere üç kalite katmanına ayrılacağı belirtiliyor.

Bunun yanında De Piero, Vieri ve Batistuta, efsanevi kaliteden bir NFT’yi açık artırmaya çıkaracak. Koleksiyonun 15 Kasım’daki lansmanından kısa bir süre önce Del Piero, Binance CEO’su Changpeng Zhao’ya “Bana Her Şeyi Sor” (AMA) sanal etkinliğinde katılacak.