DeFi ticaret platformu Slingshot, Ribbit Capital liderliğindeki A serisi finansman turundan 15 milyon dolar topladı

DeFi ticaret platformu Slingshot, Ribbit Capital liderliğindeki A serisi finansman turundan 15 milyon dolar topladı

Merkezi olmayan bir ticaret platformu olan Slingshot Finance‘in (eski adıyla DEX.AG) arkasındaki ekip, A Serisi finansman turunda 15 milyon dolar topladı.

Ribbit Capital tura öncülük etti. Katılım sağlayanlar arasında K5 Global, Shrug Capital, The Chainsmokers, Jason Derulo (Amerikalı şarkıcı), Guillaume Pousaz (Checkout.com’un kurucusu) ve Austin Rief (Morning Brew CEO’su) yer aldı.

Mevcut yatırımcılardan Framework Ventures ve Electric Capital de A serisi finansman turuna turuna katıldı. Şirket CEO’su Clinton Bembry, eldeki taze sermaye ile Slingshot Finance ekibinin mevcut 18 çalışan sayısını en az ikiye katlamayı planladıklarını dile getirdi.

Ek olarak platformunun mobil uygulamalarını başlatmayı ve daha fazla blok zincirini desteklemeyi hedeflediğini söyledi.

Slingshot şu anda token takasları için Poligon ve Arbitrum’u destekliyor. Mobil uygulamalara gelince, Bembry, lansmanın gelecek yılın ilk yarısında gerçekleşmesi gerektiğini ifade etti.

Slingshot şu anda web tabanlı bir ticaret ara yüzüne sahip. Platform Mayıs ayında piyasaya sürüldü ve bugüne kadar toplam işlem hacmi 1 milyar doları aşan 100.000‘den fazla yatırımcının platformu ziyaret ettiğini iddia ediyor.

Bembry, bir ticaret platformunun yanı sıra Slingshot’ın önümüzdeki aydan itibaren Slingshot 2099 adlı bir NFT pazar yeri sunacağını açıkladı.

Bembry, A Serisi finansman turunun bir eşitlik turu olduğunu ve bu turda yeni yönetim kurulu koltuğu teklif edilmediğini de sözlerine ekledi.

Tur, Slingshot’ın bugüne kadarki toplam finansmanını 18.1 milyon dolara çıkardı. Geçen yıl proje, finansman turunda 3,1 milyon dolar toplamıştı. Bembry, Slingshot’ın gelecekte daha fazla kaynak toplayabileceğini söyledi.