DeFi Hack Saldırıları Devam Ediyor: Bir Protokol Daha 40 Milyon Dolar Kaybetti

DeFi Hack Saldırıları Devam Ediyor: Bir Protokol Daha 40 Milyon Dolar Kaybetti

Başka bir DeFi protokolü, bilgisayar korsanlarının kurbanı oldu. Güvenlik araştırmacısı Vahe Karapetyan’a göre, GrimFinance’ın tahmini kaybı 40 milyon dolar olarak belirtildi.

Her şeyden önce, bilgisayar korsanı iki token için bir saldırı gerçekleştirdi ve SpiritSwap’a likidite ekledi. Bu da onun SPIRIT likidite ödüllerini basmasına ve bir depozito araması yapmasına izin verdi.

Ardından bilgisayar korsanları çeşitli tokenler üzerinde kontrol sahibi oldu. Spirit LP tokeninin kullanılmasıyla, bilgisayar korsanı yeniden para yatırmayı başardı ve bu da çok sayıda ek tokeni depolamasını mümkün hale getirdi.

Tahmini kayıp, Bitcoin ve Fantom tokenler dahil tüm işlemler toplanarak sayıldı. Söz konusu fonlar henüz herhangi bir borsaya veya adrese aktarılmadı. Fonların çoğunluğu tek bir adreste kaldı.

DeFi hack serisi

Ayrıca Grim.Finance, piyasada çalınan ilk fon vakası değil. Daha önce, Vee.Finance sözleşmesi, çeşitli kripto para birimlerinde 35 milyon dolar çalan anonim bir kişi tarafından saldırıya uğradı.

Her iki durum da oldukça önemli kabul edilebilirken, 600 milyon dolar kayıp yaşanan Poly Network hack’iyle rekabet edemezler. 

Sadece bir ay önce, Alameda Research’ün ChainSwap’ı tarafından desteklenen zincirler arası merkezi olmayan platform, 10’dan fazla tokenin saldırıdan etkilendiği blok zinciri korsanlarının kurbanı oldu. Kullanıcılardan yaklaşık 8 milyon dolar değerinde token çalındı.