Decentraland, Avustralya Açık Kapsamına İlişkin Ayrıntıları Açıkladı

Decentraland, Avustralya Açık Kapsamına İlişkin Ayrıntıları Açıkladı

Avustralya Açık (AO), metaverse’e girmesinin ardından, AO Decentraland adlı sanal tenis turnuvasının önümüzdeki hafta başlayacağını duyurdu.

Avustralya Açık, Metaverse’de Tenis Turnuvasına Ev Sahipliği Yapacak

Daha önce bildirildiği gibi, dünyanın en büyük tenis turnuvalarından biri olan Avustralya Açık (AO), bu yılki şampiyonayı meta evrene genişletmek için önde gelen sanal gerçeklik platformu Decentraland ile ortaklık kurdu.

Dün CryptoPotato ile paylaşılan bir e-postaya göre, AO Decentraland’in 17 Ocak 2022’de piyasaya sürülmesi planlanıyor. Girişim, destekçilerin dünyanın herhangi bir yerinden sınırsız erişim elde etmelerini ve Avustralya Açık’ı keşfetmelerini sağlayacak.

Turnuva organizatörleri, AO Decentraland’daki Avustralya Açık Grand Slam tenis turnuvasının resmi stadyumu olan Melbourne Park’ın en iyi unsurlarını kopyalayacağını belirtti.

Sanal dünyadayken, taraftarlar, canlı ve tarihi maçların ekranlarda gösterileceği Beach House ve Gram Slam Oval’e erişmek için şehirde dolaşabilecekler.

Avustralya Tenis Proje Müdürü Ridley Plummer, Avustralya Açık’ın kendisini metaverse’e tamamen kaptırma hamlesinin, daha geniş kapsama alanı sağlamak ve canlı, tarihi maçlar, basın konferansları dahil olmak üzere turnuva etkinliklerine erişim sağlamak için zorunlu olduğunu söyledi.

Plummer, “AO’nun dünyanın en erişilebilir ve kapsayıcı spor ve eğlence etkinliği olmasını istiyoruz ve hayranların Melbourne’e gelirken karşılaştığı benzersiz zorluklarla birlikte Metaverse’deki lansmanımızı hızlandırdık” dedi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Joe Rogan’ın, Kripto Para Endüstrisine Dair Çok Umudu Var

Hayranların Daha Fazla Özelliğe Erişmesi

Özellikle, AO Decentraland‘in 17 Ocak 2022’den 30 Ocak 2022’ye kadar uzanan canlı turnuvalar süresince çalışması planlanıyor.

Bu süre zarfında taraftarlar, Mark Philippoussis ve Todd Woodbridge gibi tenis efsanelerinden oyuncu transferleri ve ev sahibi stadyumun çevresindeki 300’den fazla kameradan canlı maçların sahne arkası görüntüleri gibi çeşitli avantajlar ve özellikler beklemelidir.

Hayranların heyecanlanacağı diğer beklentiler arasında, AO ekranlarına aktarılan AO Decentraland’dan bir ters besleme ve oyun, topluluk buluşmaları ve çeşitli NFT’leri ve VR tenis oyunlarını almak için oyunlaştırma arasındaki saha kenarındaki LED’ler yer alacak.

Öte yandan, Avustralya Açık, izleyiciler için bastığı 6.776 AO Art Ball NFT’sinin her biri 0.067 Ethereum (ETH) oranında, halka açık satışın başlamasından sadece birkaç dakika sonra sattığını duyurdu.