HaberlerKripto Para Haberleri

DBS Vickers, Singapur’da Kripto Para Lisansı İçin Onay Aldı

DBS Vickers, bugün, Ödeme Hizmetleri Yasası kapsamında Singapur Para Otoritesinden prensipte onay aldığını duyurdu.

DBS Vickers hakkındaki bu gelişme, geçen hafta bildirilen Avustralya kripto para borsası Independent Reserve‘in lisans onayını takip ederek, onu MAS tarafından onaylanan ilk birkaç finansal kurumdan biri haline getirdi.

Şirketler henüz ödeme hizmetleri lisanslarına sahip değiller ve Singapur Para Otoritesi’nin (MAS) lisans gerekliliklerini karşılamak için önlemleri uygulamaya koymaları gerekecek.

Bir MAS sözcüsü geçen hafta, kurumun yakın zamanda birkaç başvuru sahibine Ödeme Hizmetleri Yasası kapsamında ödeme hizmetleri lisansı vermeye hazır olduğunu bildirdiğini söyledi.

Ocak 2020’de yürürlüğe giren yasaya göre, kripto para borsaları da dahil olmak üzere dijital token ödeme hizmetleri sağlayıcılarının lisanslanması gerekiyor.

MAS’a göre, dijital ödeme hizmet sağlayıcıları tarafından 170 lisans başvurusu yapıldı. MAS ile anlaşmanın ardından otuz başvuru geri çekildi ve ikisi reddedildi.

MAS sözcüsü “MAS, lisans başvurularını incelerken titiz bir yaklaşım benimsiyor ve çok sayıda DPT başvuru sahibi, kara para aklama, terörizmin finansmanı ve teknoloji risk kontrolleri alanında MAS’ın standartlarını karşılamadı” dedi.

Güneydoğu Asya’nın en büyük kredi şirketi olan DBS Bank, Asya’da kendi kripto para birimi değişimini başlatan ilk geleneksel bankalardan biriydi ve o zamandan beri varlık dijitalleştirme stratejisini yürütme konusunda istikrarlı bir ilerleme kaydetti.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu