DBS CEO’su, bankanın yıl sonuna kadar kripto alım satım masası başlatmasını bekliyor

DBS CEO’su, bankanın yıl sonuna kadar kripto alım satım masası başlatmasını bekliyor

Singapur’lu DBS bank, 2021’de kurumsal bir dijital varlık alım satım masası açtıktan sonra yıl sonuna kadar bir kripto alım satım masası başlatma planlarını açıkladı .

Şirket CEO’su Piyush Gupta, 14 Şubat Pazartesi günü dördüncü çeyrek sonuçlarını açıkladıktan sonra bir kazanç çağrısı sırasında yapılacak daha çok iş olduğunu kabul etti, ancak bankanın 2022’nin sonunda faaliyete geçeceğini tahmin ediyor.

Gupta, “Kripto paraları mevcut yatırımcı tabanının ötesine genişletmek için ilk çalışmalara başlıyoruz” İfadelerini kullandı ve ekledi:

“Dolandırıcılığı önleme konusunda yapılacak çok iş var. Yıl sonuna kadar bir şeyler elde etmeliyiz.”

Ayrıca CEO, bankanın bu yılın ilk yarısını mevcut müşterilerin dijital varlık alım satım masasını kullanma kolaylığını geliştirmeye adayacağını söyledi.

Telefon üzerinden kripto para siparişi vermek için tüketicilerin artık bir banka temsilcisiyle görüşmesi gerekiyor. Gupta’ya göre fikir, bunu çevrimiçi olarak ve self servis seçeneği olarak sunmaktır.

Bu arada, Singapur Para Otoritesi (MAS) ile perakende borsalar için bir lisans çerçevesi yürürlüğe girdi.  Son olarak, Metaverse kavramına artan ilgi seviyesinin bir sonucu olarak, DBS Bank kıdemli yatırım stratejisti Daryl Ho, geçen yılın Kasım ayının sonlarında, dijital varlıkların dijitalleşme trendlerini zaten benimseyen ve harekete dahil olan endüstri liderlerinin geleceğini söyledi.