Finans HaberleriHaberler

DBS Bank’ın Dijital Borsa Varlıkları İkinci Çeyrekte %60 Arttı

DBS Bank daha büyük yatırımcı tabanına odaklanıyor.

Güneydoğu Asya’nın en büyük kredi şirketi olan Singapur merkezli DBS Bank’ın başkanı, bankanın dijital borsasının 2021‘in ikinci çeyreğinde 180 milyon ABD Doları kadar işlem yaptığını  dile getirdi.

DBS CEO‘su Piyush Gupta, bankanın analistlere 2021 ikinci çeyrek finansal sonuçları brifingi sırasında DBS Digital Exchange hakkındaki bir soruya yanıt olarak, “Oldukça memnunum, oldukça iyi gidiyor” dedi.

Gupta, hedefinin şu anda “400‘ün biraz altında” olan dijital borsanın yatırımcı tabanını bu yıl yaklaşık 1.000 müşteriye çıkarmak olduğunu söyledi.

Diğer bir yandan işlem hacmine göre Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük kripto para borsası olan ve Nasdaq listesinde yer alan Coinbase, 2021‘in ilk çeyreğinde 335 milyar ABD doları işlem hacmi bildirdi.

Ancak perakende yatırımcılara açık olan Coinbase veya Binance’in aksine, DBS’nin dijital borsası yalnızca akredite yatırımcılar ve kurumsal yatırımcılar tarafından kullanılabilir ve alım satım yalnızca Asya işlem saatlerinde gerçekleşir.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla finans haberi için: Finans Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu