HaberlerKripto Para Haberleri

Tesla’nın En Büyük Rakiplerinden Biri Olan Daymak, Spiritus’un Bugün Kripto Para Madenciliği Yapmaya Başlayacağını Duyurdu

Daymak'ın Spiritus modeli, dünyada kripto para madenciliği yapan ilk otomobil olacak

Kanadalı hafif elektrikli araç üreticisi Daymak, üç tekerlekli Spiritus modelinin ilk prototipinin bugün Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve diğer kripto para birimlerini çıkarmaya başlayacağını duyurdu.

Spiritus modeli, mining özelliği barındırması ile dünya basınının gündemine oturmuştu. Madencilik süreci şirketin resmi web sitesinde herkese açık olarak yayınlanacak ve izleyiciler otomobilin kazançlarını gerçek zamanlı olarak takip edebilecek.   

Daymak, Spiritus’un madencilik özelliğine sahip olduğunu Haziran ayının başlarında duyurmuştu. Aracın üstün özelliği, şu anda patent onayını bekliyor.

Spiritus‘un prototipi, araç park halindeyken kripto madenciliği yapmaya başlayan güçlü bir GPU ile destekleniyor. Araç ayrıca madencilik işlemlerinden kazanç toplamak ve depolamak için tasarlanmış bir Nebula Cüzdanı ile birlikte geliyor.    

Diğer elektrikli araba üreticilerinin de, Nebula platformlarını kendi araçlarına entegre etmek için lisans satın alabileceği söylendi. Üç tekerlekli Spiritus, kripto para avantajlarının yanı sıra kablosuz şarj özelliği de sunacak.

Spiritus modelinin 2023 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ön siparişler araç başına 18,495 Dolarlık bir fiyatla müşterilere sunuluyor.

Önemli bir pazarlama hamlesi  

Daymak kurucusu Aldo Baiocchi, blockchain’in hayatımızın “en yenilikçi” teknolojisi olduğunu dile getirdi:     

Blockchain teknolojisi ve kripto para, zamanımızın en büyük yeniliklerinden ikisidir ve tarihte bunu Spiritus EV modeline dahil eden ilk otomobil üreticisi olmaktan gurur duyuyoruz.         

Spiritus sahipleri, arabalarından elde edeceği kripto para kazançlarıyla bir gelecek hayal ediyor. Uzmanlar, bu özelliği ekonomik olarak ne kadar uygun olursa olsun, kesinlikle kripto para meraklılarını çekecek harika bir pazarlama taktiği olarak ifade etti.

Bu özelliği anlamsız bulanlar bile, bir düğmeye tıklayarak arabada kripto madenciliği yapma fikrine ilgi duyuyorlar. Spiritus, bu hamlesi ile bir arabanın değer kaybeden bir varlıktan daha fazlası olabileceğini göstermeyi planlıyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu