Bitcoin HaberleriHaberler

Facebook Finans Ekibinin Lideri David Marcus, Çin’in Madencilik Yasaklarını Bitcoin İçin Büyük Bir Gelişme Olarak Görüyor

David Marcus, Çin'in madenciliği yasaklama kararını Bitcoin için "büyük bir gelişme" fırsatı olarak gördü.

David Marcus, Çin’in ülkedeki madenciliği engelleme konusundaki son kararına dair önemli açıklamalarda bulundu. Marcus, Çin’in madencilik yasaklarından sonra Batıya olan göçün Bitcoin’in gelişimi için çok elverişli bir fırsat yaratacağını söyledi

Facebook finans sistemi başkanının Çin’de Bitcoin madencilerine uygulanan yasakları olumlu gördüğü anlaşılıyor.

Daha önce, Çin Merkez Bankası, Çinli bankaların ve ödeme kurumlarının kripto para birimi işlemlerinde sıkı önlemler alması gerektiğini açıklamıştı.

Çin’in en büyük üçüncü bankacılık kuruluşu olan Çin Ziraat Bankası‘nın (ABC) geçmiş dönemlerde müşterilerin kripto para birimleriyle ilgili işlem yapmasını engelledi. Banka, özellikle dijital varlıklarla ilgili tüm işlemleri bloke etti ve bu işlemleri yapan müşterilerle olan sözleşmeleri feshetti.

Çin’in önemli bir kripto para madenciliği merkezi olan Sichuan eyaletindeki yetkililer de Bitcoin madenciliğini yasakladı. Sichuan Enerji Bürosu, yerel Kalkınma ve Reform Komisyonu ile birlikte bölgedeki dijital para birimlerine yönelik faaliyetlerin engellenmesini onayladı. 

Çin’in almış olduğu bu tür sert kararlar, kripto para topluluğunun çoğunluğu tarafından eleştirildi ve piyasada ciddi bir paniğe neden oldu. Özellikle Bitcoin‘in fiyatı bugün 32.000 doların altına kadar düştü.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu