Bitcoin HaberleriHaberler

Dave Portnoy, Bitcoin Konusunda Donald Trump’a Katılmıyor

Barstool Sports'un kurucusu Dave Portnoy, Donald Trump ile aynı fikirde olmadığını söyledi ve ''Bitcoin bir aldatmaca değil'' dedi.

Barstool Sports, spor ve popüler kültür odaklı içerik üreten bir dijital medya şirketi olarak faaliyet gösteriyor. Şirket CEO’su Dave Portnoy daha önce Bitcoin hakkında pek çok yorumda bulunmuştu.

Portnoy, ilk başlarda Bitcoin’i bir ponzi sistem olarak gördüğünü itiraf etti. Ancak bu tutumu ilerleyen süreçlerde değişti. Hatta kripto para birimini “dolandırıcılık” olarak nitelendiren Donald Trump‘a bile karşı çıktı.

Trump’ın Görüşleri Yanlış

Barstool Sports’un kurucu ismi Dave Portnoy, yakın zamanda yaptığı bir röportajda, Bitcoin ve kripto piyasası hakkındaki mevcut görüşlerini paylaştı

Bundan seneler önce, popüler kripto para birimi Bitcoin tanıtıldığında, kendisine “Ponzi şeması” gibi göründüğünü açıkladı. Fakat daha sonra değerini anlamaya başladı:

”Bitcoin ilk tanıtıldığında uzun bir süre bunun bir Ponzi şeması olduğunu düşündüm. Bunun üzerine geldim. Çok yaygın olarak kabul ediliyor, onu kullanan çok fazla insan var. Milyonlarca kişi buna inanıyor ve mağazalar bu dijital varlığı kabul ediyor. Likidite var. Kolayca girip çıkabilirsiniz.”

Eski ABD başkanı Donald Trump, Bitcoin’in bir aldatmaca gibi göründüğünü ve doları ”dünyanın para birimi” olarak desteklediğini söylemişti. Portnoy, ilk yıllarında BTC hakkında şüpheleri olmasına rağmen Trump’a karşı çıktı:

“Ne olarak başladığını bilmiyorum ama kesinlikle şu anda bir aldatmaca olduğunu söyleyemem.”

Barstool Sports‘un CEO’su, kripto para piyasasının son zamanlardaki düşüşü hakkında da yorum yaptı. Yakında dijital varlıkların fiat para birimi değerlerini artıracağına dair umutlarını dile getirdi. Portnoy’a göre, yatırımcılar kripto paralara karşı sabırlı olmalı ve beklemeli. Portnoy diyor ki:

“Kripto paralar hiçbir yere gitmiyor ama %50 düşüşteyken her şeyin ne kadar harika gittiğiyle övünmek zor.”

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu