HaberlerKripto Para Haberleri

Darknet Uyuşturucu Satıcısı 136 Milyon Dolarlık Bitcoin Aklamakla Suçlandı

Ryan Farace'ın federal hapishanede uyuşturucu ticareti cezasını çekerken 136 milyon dolarlık bitcoin akladığı iddia edildi.

Amerikalı yetkililer, Baltimore’lu Ryan Farace’ı Ekim 2019 ile Nisan 2021 arasında 2.933 BTC’yi aklamakla suçladı. İlginç bir şekilde, adam 2018’de hapse gönderildi ve muhtemelen suç faaliyetlerini parmaklıkların arkasından yürüttü.

Yerel medyanın aktardığı bilgilere göre Farace, en az üç yıllık süre içinde 2933 BTC aklamakla suçlanıyor. Bugünkü fiyatlara göre bu miktar 136 milyon dolardan fazla.

Suçlu ve babası, kaygı ve panik bozukluklarını tedavi etmek için bir yatıştırıcı olan Alprazolam’ı satmaktan 57 aylık federal hapis cezası almıştı.

Farace, kötü şöhretli Dark Web’i işletiyordu, ancak polis onu 2018‘de yakaladı. Cezasının bir parçası olarak, o zamanlar, yasadışı faaliyetlerinden elde ettiği 5,6 milyon doları kaybetmek zorunda kaldı. Ayrıca 4.000 BTC’lik kripto varlıklarına da el konuldu.

Araştırmacılar, yukarıda belirtilen 2.933 kripto paranın ilk 4.000 BTC’nin bir parçası olup olmadığından hala habersizler. Farace’ın, hükümetin ilk etapta bilmediği daha fazla dijital varlığa sahip olabileceğini belirttiler.

37 yaşındaki hükümlü, kötü sağlık koşulları ve COVID-19 pandemisini gerekçe göstererek 2020‘de salıverilmesini istedi. Ancak yetkililer talebini reddetti.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu