Bitcoin HaberleriHaberler

Darknet Tabanlı Bitcoin Mixer Operatörü, BTC’de 300 Milyon Dolar Kara Para Aklamaktan Suçlu Bulundu

Darknet tabanlı Bitcoin karıştırma hizmeti Helix'in operatörü, 2014'ten 2017'ye kadar 300.000 milyon dolarlık BTC'yi aklamaktan suçlu bulundu.

19 Ağustos’ta ABD Adalet Bakanlığı, Helix yöneticisinin 2014‘ten 2017‘ye kadar 350.000‘den fazla Bitcoin’i aklamaktan suçlu olduğunu kabul ettiğini duyurdu.

Bitcoin mixer, insanların Bitcoin’lerini anonimleştirmelerine yardımcı olmak için kullanılır. Geçmişte bu, tüm işlemler blok zincirinde kaydedildiği ve değiştirilemediği için insanların Bitcoin defterindeki izlerini kapatmalarına yardımcı oldu. Sonuç olarak, karıştırıcılar suçluların favorisi haline geldi.

Platformun yöneticilerinden Larry Dean Harmon mahkemede, kullanıcıların uyuşturucu kaçakçılığı ve diğer çeşitli yasa dışı faaliyetler yoluyla elde edilen gelirleri karıştırdığını bildiğini itiraf etti. Ayrıca bilerek darknet ile ortaklık kurdu.

Harmon, Helix’e ek olarak, darknet arama motoru Grams’ı işletti ve dijital varlık cüzdan sağlayıcısı DropBit‘i kurdu. Harmon’un cezasının tarihi henüz belirlenmedi. Ancak 20 yıla kadar hapis ve para cezasıyla karşı karşıya kaldığı söylendi.

Önceki mahkeme oturumlarında Harmon, BTC’nin para olmadığını savunmaya çalışmıştı. Bu yüzden suçlu bulunmayacağını düşündü. Ancak mahkeme başkanı Beryl A. Howell bu iddiayı reddetti.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegramgrubumuzu ve Twitterhesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu