Darknet Pazarı Silk Road’un Kurucusu Ross Ulbricht, NFT Koleksiyonunu Açık Arttırmaya Çıkaracak

Darknet Pazarı Silk Road’un Kurucusu Ross Ulbricht, NFT Koleksiyonunu Açık Arttırmaya Çıkaracak

Eski dark web pazarı Silk Road’un kurucusu Ross Ulbricht, 2 Aralık’tan itibaren değiştirilemez token (NFT) serisini açık artırmaya çıkaracağını duyurarak ortalığı karıştırdı.

Aktarılan bilgilere göre koleksiyon 11 sanat eserinden oluşuyor. Eserler, Ulbricht’in çocukluğundan hapishanedeki zamanına kadar hayatının farklı aşamalarında yapıldı.

İlk eserler çizgi roman karakterlerini ve hayvanları tasvir ederken, sonraki eserler mahkeme duruşmasından sahneleri ve hapsedildiğinden beri sahip olduğu içsel hisleri tasvir ediyor.

Müzayededen elde edilen gelir, Ulbricht’in hapisten kurtulma çabalarını desteklemek için bir fon sağlanmasına yardımcı olacak. Fonlar ayrıca , hapsedilenlerin ve ailelerinin acılarını hafifletmeye adanmış yardım fonu Art4Giving’in başlatılmasına da yardımcı olacak.

Ulbricht, İpek Yolu pazarını işlettiği için Ekim 2015‘te federal hapishanede iki müebbet hapis cezasına çarptırıldığından beri kripto alanında tartışmalı bir karakter oldu. 

Silk Road, Şubat 2011’de dark web’de açıldı ve kullanıcıların Bitcoin ( BTC ) ile yasa dışı maddeler de dahil olmak üzere neredeyse her şeyi satın almalarına izin verdi.

Ross Ulbricht’in NFT’lerin  Ross Ulbricht Genesis Koleksiyonundan Bakış Açısı .

Ross Ulbricht‘in böyle bir koleksiyon oluşturmasını destekleyenler olduğu gibi karşı çıkan da ciddi bir kesim mevcut.