Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriHaberler

Darknet’te BTC ve ETH İle COVID-19 Aşı Sertifikaları Satıldığı Tespit Edildi

Darknet'te faaliyet gösteren dolandırıcılar artık dijital varlıklar karşılığında koronavirüs aşıları ve aşı pasaportları ticareti yapıyor.

İnternetin karanlık yüzü Darknet pek çok illegal işlemlerin döndüğü derin bir ağ olarak nitelendirilebilir. Diğer adı ile Deepweb, internet aleminin %95‘ini oluşturuyor. Yani normalde milyonlarca insanın kullandığı internet sadece %5‘lik bir kısmı kapsıyor.

Coinfirm, bu kötü şöhretli derin ağdaki bazı kullanıcıların çeşitli kripto para birimleri karşılığında COVID-19 için sahte aşı sertifikaları ve çalıntı aşı dozları sattığını açıkladı.

Yayınlanan rapora göre, AstraZeneca ürünü 250 Dolar veya eşdeğer olarak Bitcoin ve Ethereum kripto para birimi karşılığında satın alınabiliyor.

Coronavirüs Aşısı Karşılığında BTC

Suçlular, Darknet‘in anonim yapısını, çeşitli yasa dışı anlaşmaları gerçekleştirebilecekleri çekici bir pazar olarak görüyor. Bu derin ağa standart tarayıcılar ve programlarla girmek mümkün değil.

Blockchain analitik şirketi Coinfirm , bu tür kötü aktörlerin, sahte COVID-19 aşı pasaportlarının yanı sıra çalınan aşı dozlarını satmak için söz konusu platformda faaliyet gösterdiğini bildirdi

Karşılığında, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Monero (XMR) ve daha pek çok kripto para biriminde ödeme almayı tercih ediyorlar.

[affiliate_news2 id=”3470″]

Coinfirm, suçluların anonimlikleri ve küresel popülerlikleri nedeniyle bu ödeme yöntemini seçtiğini düşünüyor. Blockchain şirketi, alıcıların düzinelerce Pfizer-BionTech, AstraZeneca, Moderna ve Johnson & Johnson bulabileceği “COVID-19 Aşı Mağazası” adı altında bir Darknet satıcısı hakkında bilgiler yayınladı.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu