HaberlerKripto Para Haberleri

Danışmanlık Şirketi Accenture Fidye Yazılımı Saldırısının Kurbanı Oldu

Muhasebe ve danışmanlık devi Accenture, fidye yazılımı saldırısının son büyük kurbanı oldu.

Accenture’ın başlangıçta Lockbit adlı bir hacker grubunu geri püskürttüğünü bildirmişti. Ardından, şirkete ait şifreli dosyalar bugün yayınlanmaya başladı .

Bir Accenture sözcüsü yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Güvenlik kontrollerimiz ve protokollerimiz aracılığıyla, ortamlarımızdan birinde düzensiz aktivite tespit ettik. Konuyu hemen kontrol altına aldık ve etkilenen sunucuları izole ettik. Etkilenen sistemlerimizi yedekten tamamen geri yükledik. Accenture’ın operasyonları veya müşterilerimizin sistemleri üzerinde hiçbir etkisi olmadı.”

Şirketin güvencelerine rağmen, LockBit’in Dark Web sayfasının ekran görüntülerinin ortaya çıkardığı gibi, Lockbit şimdiye kadar en az 2.384 dosya yayınladı .

Accenture’ın birden fazla ülkede yarım milyondan fazla çalışanı var ve geçen yıl 40 milyar ABD dolarından fazla gelir elde etti. Şirket, Fransa ve İsviçre merkez bankaları tarafından yürütülen sınır ötesi bir CBDC projesi olan Project Jura dahil olmak üzere çok sayıda blok zinciri ve merkez bankası dijital para birimi girişiminde yer aldı.

Firma, aynı zamanda Dijital Dolar Projesi’nin temel ortağıdır. Accenture’da kıdemli bir genel müdür olan David Treat, proje hakkında şunları söyledi:

“Fiat para biriminin tokenize edilmiş bir versiyonunu kullanabilmek ve değeri hareket ettirebilmek son derece önemlidir.”

Bitcoin, Mayıs’taki Colonial Pipeline saldırısı gibi büyük ölçekli fidye yazılımı saldırıları için sıklıkla tercih edilen para birimi olmuştur. Savcılar sonunda bu fonların çoğunu geri alabilse de büyük kayıplar meydana geldi.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu