Danışmanlık Devi: Şu Anda Alınacak Tek Altcoin Bu!

Danışmanlık Devi: Şu Anda Alınacak Tek Altcoin Bu!

Cardano, kripto kışına karşın etkileyici organik büyüme ölçümleri yayınlamaya devam ediyor. Altcoin ayrıyeten yakın vakitte, 2023 için bir çift yeni stablecoin de dahil olmak üzere yeni özellikler ve eserler duyurdu. Cardano, büyümeyi hızlandıracak bir alan olan merkezi olmayan finansa (DeFi) gerçek genişliyor. Kripto uzmanı Dominic Basulto, büyük beklentileri olduğu altcoin projesini masaya yatırıyor.

Cardano, yatırımcıların ilgisini çekmekte problemler yaşıyor

Cardano, 2022’de kripto yatırımcılarını hayal kırıklığına uğrattı. Fakat gelecek yılın, Cardano’nun nihayet patlak verdiği yıl olması mümkün. Rastgele bir standartta, 2022 şu anda yalnızca 0,31 dolardan süreç gören Cardano (ADA) için âlâ bir yıl olmadı. Kripto, yıldan bugüne yaklaşık %77 ve 2021’deki tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 3,10 dolardan %90 düştü. Son aylarda yapılan bir dizi olumlu haber duyurusuna karşın Cardano, bir pazarda yatırımcıların ilgisini çekmekte önemli problemler yaşıyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto borsası FTX’in çöküşünden kaynaklanan bulaşma ile meşgul.

Ama yeniden de Cardano‘yu sevmek için çok şey olduğunu düşünüyorum. Kaldı ki bu şu anda son derece hafife alınmış üzere görünüyor. 2023’e girerken Cardano, piyasanın geri kalanı sunduğu bedele uyanmadan evvel satın alacağım bir altcoin.

Bu altcoin organik büyüyor

Birincisi ve en kıymetlisi, Cardano, kripto kışının başlamasına karşın güçlü organik büyüme belirtileri gösteriyor. En son ölçümlere nazaran, Cardano artık genel geliştirme faaliyeti açısından tüm Blockchain’lere liderlik ediyor. Ayrıyeten Cardano, günlük faal kullanıcılar üzere kıymetli ölçümlerde etkileyici kazanımlar kaydetti.

Son faaliyetlerdeki bu patlamanın birçok, 2021’deki Alonzo yükseltmesi ve bu yılın Eylül ayındaki Vasil yükseltmesi dahil olmak üzere bir dizi yeni teknolojik yükseltme sayesinde mümkün oldu. Bu yükseltmeler, Cardano Blockchain’de geliştirmeyi daha kolay ve daha alımlı hale getiriyor. Ayrıyeten Cardano için potansiyel yeni kullanım durumları da tanıttılar. Son iki yükseltme, Cardano’ya merkezi olmayan finans (DeFi) ile ilgili yeni bir inovasyon cinsine güç sağlayacak akıllı kontratlar getirdiği için bilhassa değerli.

Altcoin için yeni teklifler ve özellikler geliyor

Geçen ayki geliştiriciler tepesinde Cardano, Voltaire olarak bilinen gelişiminin bir sonraki kademesine eşlik edecek yeni bir dizi özelliği ve teklifi açıkladı. En çok ses getiren teklif, Cardano ekosistemi için iki yeni stablecoin’in piyasaya sürülmesi. Stablecoin’ler DeFi’nin gelişiminin temelini oluşturuyor. Bu yüzden, bu aslında Cardano için çok büyük bir haber. DeFi, Cardano’nun ortayı kapattığı bir alan. Bu nedenle birtakım süratli karları sergilemek için yüksek görünürlüğe sahip bir alan haline gelmesi mümkün.

Cardano, tarihî olarak Ethereum üzere pazar önderlerini geride bıraktığı bir dizi diğer alanda da pozisyonunu güçlendiriyor. Güzel bir örnek, son zamanlardaki bir faaliyet dalgasının Cardano’yu genel süreç hacmi açısından 3. sıraya yükselttiği, Non Fungible Token (NFT) piyasası.

Cardano neden bu kadar kutuplaşıyor?

Tüm bu gelişmeler göz önüne alındığında, şunu sormak doğal: Yatırımcılar neden Cardano’ya daha sıcak bakmadı? En kolay karşılık, Cardano’nun her vakit oyunu uzun vadeli oynamasıdır. İnançlı, emniyetli ve istikrarlı bir Blockchain oluşturmak için yavaş, istikrarlı gelişime ve akademik bir yaklaşıma odaklandı. Cardano’yu kapıdan dışarı atmaya çalışan yüksek profilli risk sermayesi destekçilerinden oluşan bir grubu yok.

Sonuç olarak, Cardano’yu tutmak bazen hudut bozucu olabiliyor. Daha geniş kripto piyasasını düşünürseniz, Cardano için tüm vakitlerin en yüksek düzeyinin 3 doların çabucak kuzeyinde olması bir biçimde akıl almaz görünüyor. Hiçbir vakit süratli güçlü olma kripto yatırımcılarını çeken yörüngeye stratosferik bir fırlatma olmadı. Cardano’nun kurucu ortağı Charles Hoskinson’ın, yavaş gelişme suratından şikayet eden herkese sert karşılıklarıyla tanındığını unutmayın. Bu doğrultuda, Cardano’nun neden bu kadar kutuplaştırıcı olduğunu görmek kolay.

ADA uzun vadeli bir satın alma mı?

Cardano, başka kriptoların patlayıcı istikametine sahip olmasa da, 2017 yılına dayanan muteber bir Blockchain projesi. Gelecekteki geliştirme için çok şeffaf bir yol haritasına, tutkulu bir geliştirici topluluğuna sahip. Ayrıyeten, vizyoner bir başkanı var. Zira, Blockchain geliştirmeye ölçülü, riskten kaçınan bir yaklaşım sergiliyor. Hepsinden yeterlisi, Cardano’nun 2023 için yolda olan pek çok heyecan verici projesi var. Bu da ona uzun vadede enteresan olması için ziyadesiyle kâfi avantaj sağlıyor.

Yukarıdakilere dayanarak, şu anda Cardano’nun pahası kıymetli ölçüde düşük. Cardano’nun DeFi’ye yönelik yeni atılımı hızlanmaya başlar başlamaz, yatırımcıların sonunda Cardano için üst taraflı bir fiyat baskısı göreceklerini düşünüyorum. Aslında, kimi trader’lar şimdiden Cardano’nun önümüzdeki 12 ay içinde 5 doları göreceğini iddia ediyor. Cardano’yu satın alma vakti, yatırımcıların dünyanın dokuzuncu en büyük kripto para ünitesi tarafından ortaya çıkarılmak üzere olan bâtın kıymete şimdi uyanmadığı vakittir.

Makaledeki görüşler ve tavsiyeler, uzmanın kendi görüşleri olup, muhakkak yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para piyasası epey dalgalı ve yüksek risk barındırmaktadır. Bu yüzden yatırım ve trade için kesinlikle kendi araştırmanızı yapmanızı belirtiriz.

Kaynak: Kripto Koin