Bitcoin HaberleriHaberler

Çin’in Kripto Para Yaptırımları, Daha Kolay ve Daha Karlı Bitcoin Madenciliği İle Sonuçlanıyor

Çin’deki kripto para madenciliği çiftliklerinin mevcut çöküşü nedeniyle Bitcoin madenciliğinin daha kolay ve daha karlı hale geldiği bildiriliyor.

Çin hükümetinin madencilik kısıtlamasının bir sonucu olarak Bitcoin hash oranı Mayıs ayındaki piyasa zirvesinden bu yana büyük düşüş yaşadı, ancak CNBC’den gelen bir rapora göre bu, diğer kripto para madencileri için faydalı olabilir.

[affiliate_news2 id=”3491″]

Kripto madenciliği firması Foundry‘nin başkan yardımcısı Kevin Zhang, binlerce Bitcoin madencilik cihazı çevrimdışı olduğunda, diğer madencilerin ağdaki payının arttığını söyledi.

Bitcoin madenciliği kolaylaşıyor

Kevin Zhang, hash oranı ağda düştüğünde madenciliğin daha az zorlaştığını açıkladı. Zhang diyor ki:

“Bütün Bitcoin madencileri aynı ekonomiyi paylaşıyor ve aynı ağda madencilik yapıyor, bu nedenle hem kamu hem de özel madenciler gelir artışını görecek”

Zhang, güç maliyetlerinde herhangi bir değişiklik olmadığını varsayarsak, en yeni nesil Bitmain cihazlarını kullanan madencilerin gelirinin, küresel hash oranındaki değişiklikten önceki günlük 22 dolara kıyasla şu anda günlük 29 dolar olduğunu tahmin ediyor.

Kevin Zhang, piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in fiyatları dalgalanırken, madencilik gelirlerinin artmaya devam ettiğini sözlerine ekledi.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu