Bitcoin Haberleri

‘Daha Fazlası Geliyor’ Uzmandan Altın ve Kripto Tahminleri!

FTX’in çöküşünden sonra kripto para piyasasında telaş hakim. Metalla Royalty yöneticisi birçok kripto varlığının iflas edeceği konusunda uyarıyor. Bununla birlikte, altın fiyatlarının 2023 yılında 2 bin doları göreceğini söylüyor

“Kripto ile bağlı varlıkların birden fazla iflas edecek!”

Sürekli düşüş şartlarının ortasında iflas eden birkaç kuruluş, 2022 kripto piyasası sahnesinde yer aldı. Bu sahnede rolü olanlar ise depresif fiyat hareketlerinden etkilendi. Bu satırda değerli metal telif hakkı ve yayın şirketi Metalla Royalty yöneticisi E.B. Tucker, verdiği röportajda kripto varlıkları için daha fazla iflas olacağı konusunda uyarıyor. Tucker’a nazaran kripto sanayisi iflasları, dalın büsbütün yok olacağı manasına gelmiyor. Ayrıyeten, mevcut durumun temel olarak çok spekülasyondan kaynaklandığına dikkat çekiyor. Bu bağlamda Tucker, şu açıklamayı yapıyor:

Kripto ile bağlı bu varlıkların birden fazla iflas edecek. Yani bu, kriptonun ortadan kalkacağı manasına gelmiyor. Bu yalnızca spekülasyonun o kadar denetimden çıktığı manasına geliyor. Kaldı ki çok fazla umut ve kaldıraç, bahis ve kumar hala devam ediyor. Akşamdan kalma ağır olacak.

“Olan her şey tam bir sürpriz üzere fakat sürpriz değil!”

Özellikle, Tucker’ın yorumları, kripto piyasası yüksek profilli iflas olaylarıyla vurulduğunda geliyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, en son kripto para borsası FTX çöktü. Sahiden de FTX davası, öbür ilgili şirketlerin mümkün bir iflasla karşı karşıya kalmasıyla bir dalga tesiri yarattı. Bundan evvel, kripto kredi platformu Celsius Network, kullanıcı para çekme süreçlerini durdurduktan sonra iflas başvurusu yaptı. Farklı bir biçimde, Tucker bu çeşit olayların şaşırtan olmaması gerektiğini ileri sürüyor. Buradan hareketle şu değerlendirmeyi yapıyor:

Olan her şey tam bir sürpriz üzere lakin sürpriz değil. Burada bir yine düzenleme yapılıyor. Sonunda bir Fed paranız olacak. Biz konuşurken Fed bir dijital dolar ödeme sistemini test ediyor. Bu ay bununla ilgili haberler çıktı.

Ek olarak, iflaslar, yüksek enflasyonun yol açtığı hakim makroekonomik faktörlerin ortasında, genişleyen kripto para ünitesi ayı piyasasına kısmen katkı verdi. Birebir vakitte, enflasyonist ortam muhtemel bir sakinlik korkusu ile sonuçlandı.

“Altın 2023’te ralli yapacak”

Mevcut şartlar ortasında, Bitcoin (BTC), enflasyona karşı müdafaa vazifesini yerine getiremedi. Bu yüzden altın için muhtemel bir ikame olarak hizmet etme beklentilerini karşılayamadı. Önder kripto Bitcoin, şu anda 17.000 doların altında konsolide oluyor. Bununla birlikte Tucker, altın fiyatının muhtemelen yıl sonuna kadar toplanıp, yeni tepelere ulaşacağını iddia ediyor.

Direktör, sarı metalin 2023’ün başında patlak verebileceğini kestirim ediyor. Bu doğrultuda, altın fiyatının  potansiyel olarak 2.070 dolara ulaşarak evvelki dorukları tekrarlayacağına dikkat çekiyor. Lakin, altın fiyatının yılı iç karartıcı bir notla kapatacağını da kaydediyor.

Kaynak: Kripto Koin

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu