Cynthia Lummis: Federal Rezerv Gelecekte Bilançosuna Bitcoin (BTC) Eklemeli

Cynthia Lummis: Federal Rezerv Gelecekte Bilançosuna Bitcoin (BTC) Eklemeli

Wyoming Senatörü Cynthia Lummis, en iyi kripto varlığı olduğunu düşündüğü Bitcoin‘i daha düzenli hale geldiğinde Federal Rezerv‘in bilançosuna eklemesi gerektiğini düşünüyor.

Lummis, bu hafta Orrin G. Hatch Vakfı tarafından düzenlenen bir web seminerinde konuştu ve kendisine Fed‘in BTC satın alma fikri soruldu.

“Dürüst olmak gerekirse bunun harika bir fikir olduğunu düşünüyorum ve yasal düzenleyici bir çerçeve olduğunda bunun çok anlamlı olacağını inanıyorum. Tamamen ademi merkeziyetçi olması, zaman içinde onu daha yaygın hale getirecek ve bence bu, Fed’in bilançosunda tutması gereken bir şey olacak.”

Lummis ayrıca, kapsamlı Bitcoin ve kripto mevzuatının yaklaşmakta olan tanıtımıyla da dalga geçti.

“Sanırım, önümüzdeki haftalarda gerçekten kapsamlı olan bazı yasaların sunumunu göreceksiniz. Aralık ayında, yasa taslağımızı düzenleyiciler ve Bitcoin topluluğundaki, genel olarak dijital varlık topluluğundaki insanlar arasında sessizce yorum yapmak için göndererek başladık. Muazzam miktarda geri bildirim aldık ve bu erken yorumları şu anda [yasama] konseyinde bulunan yeni bir taslağa dahil ettik.”

Cumhuriyetçi Senatör, yakında ya yasayı ikinci tur yorumlar için göndereceklerini ya da dosyalayıp bu şekilde girdi alacaklarını söylüyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Belçikalı Milletvekili Tüm Maaşını BTC’ye Çevirdi

Cynthia Lummis tasarıyı, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu arasında “bir şeyin emtia mı yoksa menkul kıymet mi olduğu konusunda ilk çağrıların bazılarını yapacak” bir özdenetim kuruluşu kuracak diye açıklıyor.

Cuma günü, Federal Rezerv üst düzey yetkililerinin artık kripto para bulundurmalarına izin verilmediğini duyurdu.