CryptoPunk #5822 yaklaşık 24 milyon dolara satıldı

CryptoPunk #5822 yaklaşık 24 milyon dolara satıldı

NFT’ler üst düzey aşım satım işlemleriyle dikkat çekmeye devam ediyor, çünkü bu sefer ETH ve USD değeri açısından önceki rekorunu kıran bir CryptoPunk oldu. Chain’in CEO’su Deepak Thapliyal, #5822 NFT’sini satın almak için yaklaşık 24 milyon dolar harcadı.

2017’de geliştirilen CryptoPunks , en popüler NFT koleksiyonlarından biri olarak yer alıyor. Bunlar, algoritmik olarak oluşturulmuş 24*24, 8-bit stili tokenize ve pikselli sanat görüntülerinden oluşan 10.000‘lik bir koleksiyondur.

NFT endüstrisinin geçen yılki patlaması, milyonlarca dolar değerinde CryptoPunks işlemiyle sonuçlandı. Koleksiyon, insanlar, uzaylılar, maymunlar, zombiler ve diğerleri gibi farklı tasarımlardan oluşuyor.

Blockchain altyapı şirketi Chain CEO’su Deepak Thapliyal, bir CryptoPunk için ödenen en yüksek miktar ile yeni rekoru kırdı.

Thapliyal Twitter’da CryptoPunk #5822‘yi 8.000 ETH (yaklaşık 23,7 milyon dolar) karşılığında satın aldığını duyurdu.

Daha sonra Chain’in CEO’su, dijital sanat eserini satın almak için CompoundFinance aracılığıyla kaldıraç kullanabildiğini açıkladı.

Thapliyal’in 10.000‘lik koleksiyon içerisinden en nadir avatar türü olan CryptoPunks uzaylı eserini satın aldığını belirtmekte fayda var.

CryptoPunks, kripto topluluğu içindekilerin yanı sıra, endüstri dışından da önde gelen isimleri kendine çekti. Geçen yıl bildirildiği gibi, çok uluslu finansal hizmet devi Visa 160.000 dolara bir NFT satın aldı.