HaberlerKripto Para Haberleri

Cryptopia’nın Eski Bir Çalışanı 170.000 Dolardan Fazla Para Çalmaktan Suçlu Bulundu

Eski bir çalışan, şu anda kapalı olan kripto borsası Cryptopia'dan 170.000 Dolar'ı zimmetine geçirdiğini kabul etti.

2019‘da bir bilgisayar korsanı, Yeni Zelanda merkezli Cryptopia borsasından tam 17,5 milyon dolar değerinde kripto para çaldı ve şirketi tasfiyeye zorladı.

Cryptopia‘nın tüm personeli işten çıkarıldı, ancak eski bir çalışanın müşteri verilerinin kopyalarını tuttuğu ve fonlara erişmesine izin verdiği bildirildi.

Eski çalışanın şu anda kapalı olan Yeni Zelanda merkezli kripto borsası Cryptopia‘dan müşteri verilerini çalmaktan suçlu olduğu belirtildi.

[affiliate_news2 id=”3602″]

Yerel haber kuruluşu Stuff tarafından aktarılan bilgilere göre, eski çalışan kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etti. Çalışanın resmi cezası 20 Ekim’de belli olacak.

Personelin, borsa tarafından tutulan birçok cüzdan için özel anahtarların işlenmesi konusunda yönetimle sorunları olduğu bildirildi. Çalışan, Cryptopia‘nın cüzdanlarından özel anahtarların yetkisiz bir kopyasını çıkardı ve harici bir depolama cihazına kaydederek bilgileri kişisel bilgisayarına aktardı.

Duruşmadan elde edilen bilgilerin özetine göre bu, personele on binlerce dijital cüzdan ve 100 milyon NZD (70,2 milyon ABD Doları) değerinde farklı kripto para birimine erişim imkanı sağladı.

Cryptopia, Yeni Zelanda’nın en popüler kripto borsalarından biriydi. Borsa dünya çapında 80’den fazla personele ve 1,4 milyondan fazla müşteriye sahipti.

Bir bilgisayar korsanının 2019 senesinde 25 milyon NZD (17, 5 milyon ABD Doları) değerinde kripto para birimini çalmasıyla borsa kapanmaya zorlandı. Ancak yerel medyanın aktardığı bilgilere göre eski çalışanın yaptığı hırsızlığın 2019’daki hack olayıyla ilgisi yok.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu