Altcoin HaberleriHaberler

Crypto.com Raporu, Shiba Inu ve Dogecoin Kullanıcılarının 2021’de Altcoin Dalgalanmasına Öncülük Ettiğini Gösteriyor

Kripto para umutları 2021‘de toplu olarak ticaret arenalarına yığıldı. Onlarca altcoin borsalara giriş yaptı ve birkaç bin dolardan milyonlarca dolarlık bir değere ulaştı.

Kripto hizmetleri şirketi Crypto.com’un son piyasa raporuna göre, küresel kripto para kullanıcılarının toplam sayısı Haziran 2021’de 221 milyonu aştı ve küresel kripto nüfusunu 100 milyondan 200 milyona çıkarmak sadece dört ay sürdü.

En çok ticaret faaliyeti gören ise meme paralarıydı. Crypto.com raporda şöyle diyor: “Altcoin’in benimsenmesi büyük olasılıkla Shiba Token (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) gibi kripto paralarla ilgilenen yeni kullanıcılar arasında gerçekleşti.”

Her iki token de Nisan 2021‘de kısa bir süre için piyasa değerine göre ilk on kripto para birimi arasına girdi. Dogecoin neredeyse 0,80 dolara, Shiba Inu ise 0,00003 dolara ulaştı. O zamandan beri, ilgi azaldıkça 0,20 Dolar ve 0,000000000056 Dolar’a düştüler (Dogecoin hala ilk on kriptodan biri olmaya devam ediyor).

[affiliate_news2 id=”4525″]

Yükselişlerinin arkasındaki faktörler arasında Coinbase listeleri, genel ulaşılabilirlik ve dünya çapındaki reklamlar olduğu belirtildi. Bu büyüme, hem kurumsal benimseme hem de protokol iyileştirmeleri açısından lider olan Bitcoin ve Ethereum’un arkasından geldi.

PayPal, Microstrategy, Visa ve Mastercard gibi büyük kurumlar kriptoyu destekleme planlarını açıklarken, Bitcoin Ocak’tan Nisan’a kadar büyümeye öncülük etti.

Crypto.com tarafından yapılan açıklama da “Kripto para sahiplerini kontrol ederken, Bitcoin ve Ethereum’un pazar paylarını kaybettiğini gördük. Proof-of-stake protokolleri ve meme tokenleri gibi yeni rakipler, Mayıs ayında büyük potansiyel gösterdi” ifadeleri kullanıldı.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu