Crypto.com, Para Çekme İşlemlerini Askıya Aldı!

Crypto.com, Para Çekme İşlemlerini Askıya Aldı!

Singapur merkezli kripto para platformu Crypto.com, müşterilerini etkileyen şüpheli faaliyetleri gerekçe göstererek para çekme işlemlerini geçici olarak askıya aldığını duyurdu.

Platform, Twitter‘da ‘az sayıda’ kullanıcının hesaplarıyla ilgili endişelerini dile getirdiğini belirten bir gelişmeyi duyurdu.

Crypto.com, sorunun soruşturma altında olduğunu; ancak normal işlemlerin ne zaman devam edeceğini şimdilik açıklamayacaklarını ve fonların güvende olduğundan emin olduklarını belirtti.

“Hesaplarında şüpheli etkinlik bildiren az sayıda kullanıcımız var. Ekibimiz araştırma yaptığı için para çekme işlemlerini kısa süreliğine duraklatacağız. Tüm fonlar güvende.”

Sonuç olarak, birkaç kullanıcı yetkisiz para çekme işlemleriyle kripto para varlıklarını kaybettiklerini iddia etti.

Crypto.com'un Twitter gönderisinin yorumlarının ekran görüntüsü.

Crypto.com’un Twitter gönderisinin yorumlarının ekran görüntüsü.

Bu Durum Crypto.com’a Ağır Bir Darbe

Gelişme, son zamanlarda özellikle Amerika Birleşik Devletleri‘nde agresif pazarlamaya odaklanan platform için önemli bir gerileme.

Geçen yıl şirket, Los Angeles Lakers‘ın evi olan Staples Center ile tahmini 700 milyon dolar değerinde bir anlaşmaya vardığını duyurdu. Anlaşmanın ardından mekanın adı ‘Crypto.com Arena’ olarak değiştirilecek.

Ağırlıklı olarak mobil uygulamalar ve banka kartları üzerinden hizmet veren şirket, büyük bir büyüme kaydetti. Örneğin, platform Asya Pasifik Ülkelerinde (APAC) yedinci en popüler neobank olarak ortaya çıktı.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Porto Riko’ya Kripto Zengini Yağıyor! Sebep?

Platformun şu anda 2021 itibariyle 14 milyondan fazla neobank müşterisi var ve bu da meydan okuyucu bankaların büyümesinden yararlanıyor.

Crypto.com güvenlik açığı, kripto para birimi sektörünün karşı karşıya olduğu güvenlik açığına odaklanacak. Özellikle, kripto platformu hacklemelerinin sayısı önemli ölçüde azalmış olsa da, sektöre dost olmayan düzenleyiciler, sektörü yasadışı ilan etme davasını doğrulamak için bun durumu kullanıyorlar.

Son yedi gün içinde Crypto.com’un yerel token CRO‘su aşağı yönlü işlem görüyor. Yazım esnasında, token 0,45 dolardan işlem görüyordu, son 24 saatte neredeyse %3 ve geçen hafta %1 düştü.