HaberlerKripto Para Haberleri

Crypto.com, MFSA Sınıf 3 Lisansını Alan İlk Kripto Para Birimi Platformu Oldu

Sınıf 3 VFA lisansı kapsamında, Crypto.com diğer kişiler adına saklama hizmetleri sağlayabilir ve emirleri yerine getirebilir.

Dijital varlıkları satın almak ve satmak için popüler mobil platform olan Crypto.com, Malta’nın 3. Sınıf Sanal Finansal Varlıklar lisansını alan ilk kripto para birimi şirketi oldu.

Lisans, Malta Finansal Hizmetler Otoritesi veya MFSA tarafından verildi ve Avrupa Birliği genelinde dijital varlıkların daha geniş bir şekilde tanınmasının yolunu açtı. 

Lisanslı bir Sınıf 3 VFA Hizmet Sağlayıcısı olarak Crypto.com, daha sıkı yönetişim, uyumluluk ve güvenlik gereksinimlerine tabi olacak.

Crypto.com sektör için kilometre taşı olacak

Crypto.com, VFA lisansını almadan önce Malta’da geçici bir yasal çerçeve altında faaliyet gösteriyordu.  Şirketin kurucu ortağı ve CEO’su Kris Marszalek “uzun süredir tamamen düzenlenmiş bir iş kurmanın dünyanın kripto para birimine geçişini hızlandırmanın en iyi yolu olduğuna inandığını söyledi ve ekledi:

“MFSA’dan Sınıf 3 VFA Lisansı alan ilk küresel kripto para birimi platformu olmak, bir bütün şeklinde sektör için önemli bir kilometre taşı olduk. Mevzuata uygunluk konusunda sektöre liderlik etmekten, AB’de tüketici güvenliği ve korumasını sağlamaktan gurur duyuyoruz ve faaliyet gösterdiğimiz her ülkede lisans almayı dört gözle bekliyoruz. “

Firma, Ekim 2020’de 5 milyona ulaşan aktif kullanıcılar ile hızla dijital varlık ticareti için en büyük platformlardan biri olarak ortaya çıktı . 

Şirket, 2021’in sonunda 15 milyon, beş yıl içinde ise 100 milyon kullanıcıyı hedefliyor. Ek olarak, özellikle market alışverişi gibi günlük ihtiyaçlar için Visa kartlarının daha aktif kullanıldığını bildiriyor.

Kripto para platformu, Visa ağının ana üyesi oldu ve bu yıl itibari borç verme programını genişletmek istiyor. Crypto.com Visa kart sahiplerine, kripto para bakiyelerini kredi teminatı olarak kullanma olanağı sağlar .

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu