Crypto.com CEO’su, Son Saldırıda 400 Hesabın Güvenliğinin İhlal Edildiğini Doğruladı

Crypto.com CEO’su, Son Saldırıda 400 Hesabın Güvenliğinin İhlal Edildiğini Doğruladı

Kısa Notlar

  • Crypto.com CEO’su saldırıyı kabul etti; ancak müşteri fonlarının herhangi bir tehlikede olmadığını söyledi.
  • Çalınan fonların sermaye açısından önemsiz olduğunu da sözlerine ekledi.

Crypto.com CEO’su Kris Marszalek, bu hafta bildirildiği üzere kripto borsasının bir güvenlik ihlaline maruz kaldığını doğruladı. Bugün Bloomberg TV‘ye çıkan Marszalek, hack’ten yaklaşık 400 hesabın etkilendiğini belirtti.

Marszalek, saldırganların etkilenen hesaplardan yetkisiz çekimler gerçekleştirdiğini; ancak şirketin dalgayı hızla durdurduğunu belirtti.

Marszalek röportaj sırasında; “Çok hızlı bir şekilde durdurduk, para çekme işlemlerini duraklattık, düzelttik [ve] yaklaşık 13/14 saat içinde tekrar çevrimiçi olduk ve aynı gün içinde, etkilenen tüm hesapların zararı tamamen geri ödendi. Bu nedenle müşteri fonlarında herhangi bir kayıp olmadı” dedi.

Block Crypto daha önce güvenlik uzmanlarının ve zincir içi analistlerin Crypto.com‘dan yaklaşık 33 milyon dolarlık şüpheli para çekme işlemlerini takip ettiğini bildirmişti. Hırsızlığın en az 4.830 ETH (15 milyon dolar) ve 444 BTC’den (18,5 milyon dolar) oluştuğuna inanılıyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: BMC’nin ‘Sürdürülebilir’ Bitcoin Madencilik Endüstrisi Hakkındaki Bulguları Bize Ne Anlatıyor?

Crypto.com CEO’su Maddi Kaybı Net Bir Şekilde Kabul Etmedi

Marszalek, borsanın hala güvenlik ihlaliyle ilgili bir otopsi üzerinde çalıştığını ve sonucun önümüzdeki birkaç gün içinde şirketin blogunda yayınlanacağını belirterek hırsızlığın kesin parasal değerini doğrulamadı.

Şirketin CEO’su, ihlalden kaynaklanan herhangi bir önemli finansal yansımayı reddetti. Bilgisayar korsanları tarafından çalınan miktara değinen Marszalek, işin büyüklüğü göz önüne alındığında sayının “büyük derecede önemli” olmadığını söyledi.