Blockchain HaberleriHaberler

Crafting Finance, Polkadot’ta Yeni Nesil Sentetik Varlık Projesini Başlattı

Takas ve kredi özelliklerini içeren yeni nesil Polkadot tabanlı merkezi olmayan finans ekosistemi Crafting Finance, 2021'in 4. çeyreğinde test ağını başlatıyor.

Crafting finance, dünyanın önde gelen blockchain geliştiricileri, kriptografları ve finans uzmanları tarafından ortaya çıkarılmıştır.

Proje, sektördeki başka hiçbir projede olmadığı gibi, merkezi olmayan finansal ürünleri tek bir yerde topluyor. Crafting Finance‘in temel özellikleri arasında Forge, Kingsman ve çeşitli sentetik varlıklar yer alıyor.

Bu tescilli protokolün uygulanması, finansal ürünlerin ticaretinde ve aşağıdaki önemli yenilikleri içeren diğer DeFi kullanım durumlarında kalıcı değişiklikler getirecektir:

  1. Platform, Bond, sabit paralar, özelleştirilmiş varlıklar vb. gibi hemen hemen her tür sentetik varlığın doğrudan basılmasını destekler.
  2. Kullanıcılar sentetik varlıkları bastıktan sonra, paylaşılan borç havuzuna (SDP) katılıp katılmamayı seçebilirler. Daha ilginç olanı, kullanıcıların SDP’ye katılmasalar bile Kingsman’da işlem yapabilmesidir.
  3. Birden çok borç havuzu yerel olarak desteklenir. Gelecekte borç havuzu çeşitli yöntemlere göre bölünebilir (likidite yeterli olduğunda DAO tarafından tamamlanabilir).

Platformun tescilli tokeni olan tüm CRF sahipleri topluluk yönetimine katılabilir. CRF’nin uzun vadeli değerini desteklemenin çeşitli yolları vardır. Bu yollar şunlardır:

  1. Her yıl dağıtılacak tüm tahsis edilmemiş ve gelecekteki tokenler, kullanıcı türlerine bağlı olarak ödül şeklinde kullanılacaktır.
  2. Kingsman’de alım satım işlemlerinden toplanan ücretler, açık artırma veya DEX kullanılarak CRF’ye dönüştürülecektir. Ücretlerin %40’ı tüm sistemde belirtilen teminatlandırma oranını karşılayan kullanıcılara ödül olarak dağıtılacak. 
  3. SDP’ye katılmamayı seçen kullanıcılar sentetik varlıklarına faiz ödeyecekler. Faizin %80′i CRF’ye dönüştürülecek ve dönüştürülen CRF yakılacak. Kalan %20 sistem için ayrılacak.

Crafting Finance projesi, Signum Capital, CMS Holdings, NGC Ventures, Continue Capital, LD Capital, DFG Capital, Waterdrip Capital, Longhash Ventures ve Northbund Capital gibi pek çok kurumsal yatırımcı tarafından destekleniyor.  Projenin geliştirici ekibi, test ağının 2021’in 4. Çeyreğinde başlatılacağını açıkladı.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu