Cosmos Tabanlı Akıllı Sözleşme Platformu Agoric 32 Milyon Dolar Topladı ve Ana Ağı Başlattı

Cosmos Tabanlı Akıllı Sözleşme Platformu Agoric 32 Milyon Dolar Topladı ve Ana Ağı Başlattı

Cosmos SDK üzerine inşa edilmiş ve Tendermint hisse kanıtı (PoS) mekanizmasına sahip JavaScript tabanlı bir akıllı sözleşme platformu olan Agoric, özel bir token satışından 32 milyon dolar topladı. Şirket ayrıca üç yılı aşkın geliştirme sürecinin ardından ana ağını başlattı.

JavaScript, Solidity ve Solana’nın Rust dili gibi bir programlama dilidir. Agoric, 2018 yılında yaklaşık 14 milyon kişiyle dünyanın en büyük geliştirici topluluğu olan JavaScript geliştiricilerinin merkezi olmayan uygulamalar veya Dapp’ler oluşturmasına yardımcı olmak için kuruldu.

Agoric kurucu ortağı ve CEO’su Dean Tribble, “Kripto piyasası, bir sonraki DeFi girişimcileri dalgasına katılmak için yerli olmayan kitlelerle etkileşim kurma ihtiyacını gözden kaçırdı” dedi. “Agoric bu ayrımı kapatmayı hedefliyor.” İfadelerini kullandı.

Tribble, Microsoft’ta eski bir baş mimardır ve Agoric’i 1988‘de Agoric Open Systems adlı bir makale yazan Google araştırma bilimcisi Mark S. Miller ile birlikte yönetmektedir.

Agoric ana ağı başlatıldığından ve yeni sermaye artırıldığından dolayı platform geliştirici topluluğunu oluşturmayı ve büyütmeyi umuyor. Tribble, Agoric’in erken geliştiricileri yerel Build (BLD) tokeni ile ödüllendireceğini söyledi.

Agoric projesi, Polychain ve Naval Ravikant gibi önemli yatırımcılar tarafından destekleniyor. En son özel token satış turu, Placeholder, NGC Ventures, Spartan Group, Compound VC, Acrew Capital, Figment ve Chorus.One dahil olmak üzere birçok yatırımcı tarafından desteklendi.