Cosmos, %19 Ralliden Sonra 30 Doların Üzerine Geri Döndü

Cosmos, %19 Ralliden Sonra 30 Doların Üzerine Geri Döndü

Cosmos’un ATOM tokeni son 24 saatte %19 arttı. Coin, Bitcoin, Ethereum ve Binance Coin gibi önde gelen varlıklar arasındaki momentum eksikliğine meydan okudu.

CoinGecko’dan alınan verilere göre, varlık için nispeten yavaş bir şekilde gerçekleşen haftalık piyasa faaliyetinin ardından şu anda 31.04 dolardan işlem görüyor. 

Cosmos, son haftaları diğer birçok kripto varlığına göre daha zor geçirdi. Daha önce Eylül ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 44.42‘ye ulaşmıştı.

Cosmos, “Blockchain’lerin İnterneti” olmak için yola çıktı. Terra, THORChain ve Secret Network, Cosmos’un kendi yazılım geliştirme kitini kullanır ve IBC Protokolü aracılığıyla birbirleriyle bağlantı kurabilir. 

Cosmos bazen Katman 0 ağı olarak anılır, ancak aynı zamanda Katman 1 blok zincirleriyle birlikte tartışılır. Kripto piyasası, Ethereum ve diğer akıllı sözleşme ağları arasındaki artan rekabetin ortasında bu yıl Katman 1 ağlarında adeta patlama gördü.

ETH’nin yükselen fiyatı, Ethereum’un gaz ücretlerinin dolar fiyatını artırdı ve bu da Avalanche ve Solana gibi daha ucuz ağların gelişmesine yardımcı oldu.

Pazar, son aylarda çeşitli Katman 1 ağları arasında değişti, ancak hiçbiri Ethereum’un 545 milyar dolarlık piyasa değerini aşmaya yaklaşmadı.

Cosmos’un ani sıçramasının sebebinin bu olup olmadığı belli değil. Bugünkü ralliden sonra, Cosmos’un piyasa değeri yaklaşık 8,7 milyar dolar olarak kayıtlara geçti. Bu, onu piyasadaki 26. en büyük kripto para birimi yapıyor.