Bitcoin HaberleriHaberler

Cornell Ekonomisti, Bitcoin’in 3 Kusurunun Olduğunu Söyledi

Cornell Üniversitesi ekonomi profesörü Bitcoin’deki kusurlar nedeniyle daha iyi bir alternatif arayışına girildiğini düşünüyor.

Cornell Üniversitesi Ekonomi Profesörü Bitcoin’in Kusurlarını Anlattı

Cornell ekonomi profesörü Eswar Prasad, Perşembe günü CNBC ile yaptığı röportajda Bitcoin’de gördüğü sorunlardan bahsetti.

Prasad, daha önce Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) araştırma bölümünde Mali Çalışmalar Bölümünün başkanıydı. Prasad’a göre ilk kusur Bitcoin madenciliğinde enerji kullanımıyla ilgili. Profesör BTC‘nin çevre için kesinlikle iyi olmadığını söyledi.

Ethereum için ise “Bu çok daha az enerji harcayacak ve Bitcoin’in sunması gereken birçok fayda sağlayabilecek”  dedi.

Eswar Prasad konuşmalarının devamında ”Ethereum işlemleri çok daha ucuz ve hızlı hale getirebilir” ifadelerini kullandı.

Profesörün değindiği ikinci nokta, Bitcoin’in o kadar da anonim olmadığıydı. Kolluk kuvvetlerinin Bitcoin’den 2,3 milyon dolar yakaladığını iddia ettiği Colonial Pipeline davasını örnek gösterdi.

Prasad, Monero ve Zcash’in daha fazla anonimlik sağlayabileceğini söyledi. Profesöre göre üçüncü kusur, Bitcoin’in bir para birimi olarak iyi çalışmamasıydı.

Bitcoin’i yavaş ve hantal olarak nitelendirdi ve sözlerini şöyle tamamladı:

Bitcoin gerçekten daha iyi bir alternatif arayışını başlattı. İnsanlar, hükümet veya ticari bir banka gibi güvenilir bir kurumdan geçmelerini gerektirmeyen bir değişim aracı arayışında görünüyorlar

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu