Finans HaberleriHaberler

Celsius Network, Core Scientific’e 54 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

Celsius'un Core Scientific'e yaptığı yatırım, Kuzey Amerika'da temiz BTC madenciliğine yönelik 200 milyon dolarlık taahhüdün bir parçası olarak nitelendiriliyor.

Dün yayınlanan raporlara göre, Celsius’un genel taahhüdü, şirketi BTC madencilik endüstrisindeki en büyük yatırımcılardan biri haline getirmek olarak belirtildi.

Celsius, ilk olarak Haziran ayında Core Scientific‘e, Teksas merkezli bir madencilik şirketi olan Rhodium Enterprises’a ve hash oranı tabanlı yazılım şirketi Luxor Technologies’e 200 milyon dolar değerinde madencilik ekipmanı sözü verdi. Celsius’un kurucusu ve CEO’su Alex Mashinsky, Core Scientific gibi şirketleri “olağanüstü” olarak nitelendirdi.

[affiliate_news2 id=”4288″]

Ayrıca şirketlerden “dünya çapında madencilikte enerji verimliliği standardını belirleyenler” olarak bahsetti. CEO bu firmalarla güçlerini birleştirme konusunda, “Yatırım ortağı olmaktan heyecan duyuyoruz ve bu yıl elde ettikleri başarıları görmek istiyoruz” dedi.

Bu gelişme, her iki taraf için de hareketli bir ayın sonucu oldu. 21 Temmuz’da Celsius , Bitcoin Madencilik Konseyi’ne (BMC) katıldığını duyurdu .

MicroStrategy’den Michael Saylor tarafından kurulan organizasyon, yeşil BTC madenciliğini destekliyor. Aynı zamanda şeffaflığı teşvik ediyor ve halkı BTC’nin faydaları konusunda eğitiyor.

Ayrıca, BMC, BTC madencilik şirketleri ve BTC endüstrisindeki diğer işletmelerin küresel bir forumu olarak en iyi uygulamaları paylaşıyor. Bu arada Core Scientific, aynı gün halka açık bir şirket olma ve NASDAQ’da listelenme niyetini açıkladı.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu