Finans HaberleriHaberler

Copper.co Finansman Turunda 84.3 Milyon Dolar Topladı

Copper.co, Alan Howard yatırımının ardından ABD pazarına açılıyor

İngiltere merkezli dijital varlık ve ticaret platformu sağlayıcısı Copper.co, Glenn Barber’ı satış ve geliştirme başkanı olarak atadıktan sonra Amerika Birleşik Devletleri pazarına adım atıyor.

Barber’ın yeni ABD ofisine liderlik etmek üzere atanması, şirketin genişlemesindeki bir sonraki stratejisi olarak geliyor.

Merkezi Londra’da bulunan Copper.co, finansman turları yoluyla 84,3 milyon dolar toplamayı başardı ve en sonuncusu şirketin 50 milyon dolar kazanmasına yardımcı olan B Serisi bir yatırımdı.

Copper.co’nun finansman turu fonları toplamda 75 milyon dolara çıkaran milyarder hedge fon yöneticisi Alan Howard’ın katılımını da gördü .

Howard’ın yatırımına atıfta bulunan Copper, “ek finansmanın, geleneksel finans sektörünün kripto varlıklarına artan ilgi ve onayına işaret ettiğini” belirtti.

Voyager Digital’in eski kurumsal baş yetkilisi Glenn Barber, kripto ticaretine, dijital varlıkları güvenli bir şekilde korumaya ve “Copper’ı ABD kurumları için bir numaralı tercih haline getirmek” için iş geliştirme direktörleri Doug Bilyk ve Betty Sharples ile el ele verecek.

Howard ayrıca Çin’den bir kripto yatırım platformu olan Kikitrade‘e 12 milyon dolarlık yatırım yaparak manşetlere çıktı.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla finans haberi için: Finans Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu